Mehmet BONCUK: Temizlik

Giriş Tarihi: 6.3.2013
Malum, milli ve dini özelliklere rağmen kendi mesken veya işyerimiz dışında kalan alanları temizliğine pek de önem vermeyiz. Caddede, sokakta yürürken elimizdeki çöpü iki adım daha taşıyıp atılması gereken yere değil de gelişi güzel atmak gibi kötü huylarımız var.
O nedenle temizlik kampanyalarının ötesinde bilinçlendirme çalışmaları her zaman dikkatimi çekmiştir. Gaziantep'te de Şahinbey Belediyesi'nin okullarda temizlikle ilgili bilgilendirici toplantılar düzenliyordu. Zaman zaman da Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, okulları gezerek öğrencilerle sohbet ederek temizliğin önemine dikkat çekiyordu.
Ne zamandır sessiz kalan Şahinbey, yeniden temizlik kampanyasına başlamış. Kampanyanın yeni dönem başlangıcında konuşan Tahmazoğlu, "Amacımız temizlik yaptırmak değil, kirletmemeyi sağlamaktır" demiş.
Çok yerinde bir söz.
Evimizi, odamızı, işyerimizi temiz tuttuğumuz gibi davransak sorun kalmayacak, temizlik için fazladan maliyet ortadan kalkacaktır. Herkes evinin/işyerinin önünü kirletmezse/kirletene engel olsa iş bitmiştir.

GÜZELBEY

Bu aralar yerel basında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Asım Güzelbey'in yeniden aday olup olmayacağı ve işlerinde genelde "kafasına göre" hareket ettiğiyle ilgili epey haber (daha doğrusu nasihat) yer almaya başladı.
Yazılanlara bakıp bakıp gülüyorum.
Durup dururken niye bazıları saldırmaya başladı?
Daha düne kadar olmadık şirinlikler yapıyorlardı oysa.
Yalnız dikkatimi çeken bir şey var; vatandaşlar güya hatalarını ortaya koyarak Güzelbey'e vurmaya çalışıyor ama "yemediği" için işi ekip meselesine çeviriyor, bizi de dinle (pardon gör) demeye getiriyor.
Güzelbey son dönemde yereldeki tanıtım bütçesini kıstı, onun yerine direk kendisi tanıtım faaliyetlerine başladı, hatta bazı yerel medya organlarını ziyarete başladı.
Ziyaretlerle birlikte nasihatler de arttı; ilginç bir tesadüf!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet BONCUK: Temizlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN