Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana polisi akıllı telefonla sorguluyor

Adana polisi artık sorgulama için teknolojiyi kullanıyor. Şüpheli şahısları UYAP'a bağlı akıllı telefonla sorgulayan polis, haklarında aramaları olup olmadığını öğreniyor

Adana polisi uygulamalarda suç kaydının bulunup bulunmadığını öğrenmek ve zaman kaybını asgariye indirmek için vatandaşları artık UYAP'a (Ulusal Yargı Ağı Projesi) bağlı akıllı telefonla sorguluyor. Emniyet yetkilileri, "Daha önce telsizle yapılan sorgulama artık akıllı telefonla yapılacak. Bu sistem sayesinde vatandaşlarımızın zaman kaybını önlemiş olacağız" dedi.

DİDİK DİDİK ARADILAR

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, özel harekât, trafik ve yunus ekipleriyle birlikte Seyhan ilçesi Güney Kuşak Bulvarı üzerinde uygulama gerçekleştirdi. Ekipler, şüpheli şahıslar ve otomobillerde arama yaptı. Yaklaşık 50 polisin katıldığı uygulamada, otomobiller didik didik arandı. Şüpheli görünen şahısların da sorgulamaları yapılıp suç kayıtlarının olup olmadığı öğrenildi.

20 SANİYEDE İŞLEM TAMAM
Emniyet yetkilileri bu tür uygulamaları haftanın 5 günü yaptıklarını dile getirerek, "Uygulamalarımızda artık UYAP'a bağlı akıllı telefonlar kullanarak sorgulama yapmaya başladık. Bir vatandaşın sorgulaması yaklaşık 20 saniye sürüyor. Vatandaşlarımızı hem uzun süre tutmuyoruz hem de fazla şüpheli kişileri sorgulayarak aranıp aranmadığını öğreniyoruz" dediler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana polisi akıllı telefonla sorguluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN