Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Vergi şampiyonları ülkemizin baş tacıdır'

Hatay'da 2012 yılının Gelir ve Kurumlar Vergisi rekortmenleri ile en çok ihracat yapan firmalar, düzenlenen törenle ödüllendirildi

Giriş Tarihi: 7.3.2013
Hatay Vergi Dairesi, kentin 2012 yılı Kurumlar Vergisi rekortmenleri ile Yıllık Gelir Vergisi rekortmenlerini açıkladı. Kurumlar Vergisi'nde Özbuğday Tarım İşletmeleri ve Tohumculuk A.Ş. birinci olurken, Yıllık Gelir Vergisi'nde Recep Atakaş lider oldu. Barış, huzur ve istikrarın kıymetinin daha iyi anlaşılabilmesi için 2002 ile 2012 yılının rakamlarını karşılaştıran Adalet Bakanı Sadullah Ergin, "2002 yılında 230 milyar dolar olan milli gelir 2012 yılında 742 milyara yükseldi" dedi.

KÜRESEL DÜŞÜNCE

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, milletvekilleri Hasan Akgöl ve Mehmet Öntürk ile çok sayıda davetlinin katılımı ile Anemon Otel'de düzenlenen ödül töreninde dereceye girenlere ödülleri verildi. Vali Lekesiz, "Uluslararası bağlantılarınız ne kadar çok ise o kadar hızlı büyürsünüz. Bu anlamda ilimizin işverenleri yatırım ve üretim için dünyanın dört bir yanında koşturuyor. Gelişim girişimci sayısı ile mümkündür" diye konuştu.

VERGİ VEREN BAŞ TACI

Hatay Vergi Dairesi Başkanı Kâzım Karaca da "Vergi ödeyen her mükellef baş tacımızdır. Bununla birlikte en fazla vergi ödeyen mükelleflerimizi bu tür organizasyonlarla ödüllendirmenin de önemli bir görev olduğunu düşünüyorum" dedi. Gelir Vergisi'nde ilk beşe giren isimler ise Recep Atakaş, Alfrado Antinoi Levante, Fuat Tosyalı, Erol Ayhan Tosyalı, Mehmet Fatih Tosyalı olarak sıralandı.

Şampiyon kurumlar
Kurumlar Vergisi'nde ilk beşe giren firmalar ise şu şekilde sıralandı: Özbuğday Tarım İşletmeleri ve Tohumculuk AŞ, Nursan Metalurji Endüstrisi AŞ, Antuvan Makzume Uluslararası Taşımacılık, Befesa Silvermet İskenderun Çelik Tozu Geri Dönüşüm AŞ, Hatay Has Otomotiv Ticaret AŞ. En çok ihracat yapan 3 firma ise İskenderun Demir ve Çelik AŞ, Tosyalı Dış Ticaret AŞ, Nursan Metalurji Endüstrisi AŞ oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Vergi şampiyonları ülkemizin baş tacıdır'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN