AVM'lere direnmek için yenilik gerek

Giriş Tarihi: 9.3.2013
Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Dinçer, esnaf ve sanatkarların büyük markalar, yetkili servisler, tekno ve alışveriş merkezleriyle (AVM) yarışabilmesi için kendisini yenilemesi gerektiğini söyledi. Esnaf ve sanatkarların teknolojiye ayıracak bütçelerinin çok az olduğunu savunan Dinçer, "Teknolojinin önünde hiçbir şey duramıyor. Teknolojiyi yakalayan ayakta kalıyor, yakalayamayan meslek değiştirmek zorunda kalıyor" dedi.

90 SEKTÖR ETKİLENDİ

Dinçer, "Artık alışverişler e-ticaret üzerinden yapılıyor. Bunun yanı sıra tamamen dijital beyinlere sahip olan araçlarla birlikte tamirci esnafımız sekteye uğradı ve sanayide çekiç sesi kalmadı. AVM'ler yaklaşık 90 iş sektörünü olumsuz etkiledi. Kısaca esnafımız büyük markalar, yetkili servisler, teknomarketler ve AVM'lerle acımasız rekabet ortamında yok olmaya mahkum ediliyor" dedi.

YAPISAL DEĞİŞİM GEREKİYOR

Esnafın bu baskıyı yenmesi için köklü bir değişim geçirmesi gerektiğini kaydeden Dinçer, "Bunun için önce eğitime sonra teknik donanıma ihtiyaçları var. Bu çerçevede ekonomik gelişmemizde rekabet gücümüzün arttırılması için esnaf ve sanatkarların yapısal dönüşümlere ayak uydurması gerekir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AVM'lere direnmek için yenilik gerek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN