Deprem tatbikatı gerçeği aratmadı

Kahramanmaraş'ta İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Arama ve Kurtarma Ekibi ile Dağcılık Arama ve Kurtarma Derneği (KADAK) ekiplerinin işbirliğiyle deprem tatbikatı yapıldı

Giriş Tarihi: 9.3.2013
Kahramanmaraş'ta Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Arama ve Kurtarma Ekibi ile Kahramanmaraş Dağcılık Arama ve Kurtarma Derneği (KADAK) ekiplerinin iş birliğiyle yapılan tatbikat gerçeğini aratmadı. Senaryo gereği deprem sonrası 3'üncü katta mahsur kalan 2 öğrenci KADAK ekiplerinin başarılı çalışmasıyla kurtarıldı. Deprem Haftası etkinlikleri çerçevesinde Erkek İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirilen tatbikat öncesi, AFAD arama ve kurtarma teknisyeni, Nuri Yurttaş ve KADAK arama kurtarma personeli Muhammet Kılıç sallayan öğretmen ve öğrencilere depremle ilgili bilgi verdi. Deprem haberinin verilmesiyle sınıflar hızla boşaltılırken, öğrenciler bahçede toplanarak enkazda mahsur kalan arkadaşlarının KADAK ekipleri tarafından kurtarılmasını ilgiyle izledi.

EĞİTİM HAYAT KURTARIYOR
AFAD arama ve kurtarma teknisyeni, Nuri Yurttaş, Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında öğrencileri depreme karşı bilinçlendirdiklerini söyledi. Kahramanmaraş'ın birinci derece deprem bölgesi olduğunu anımsatan Yurttaş, "Kahramanmaraş'ın coğrafi konumu nedeniyle depreme karşı her zaman hazır olunması gerekiyor. Olası bir deprem sırasında okulda, evde neler yapılması gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Alacağımız küçük önlemler hayatımızı kurtarabilir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deprem tatbikatı gerçeği aratmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN