Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nevzat Pakdil: Başarı için ekip ruhu gerekir

Giriş Tarihi: 9.3.2013
Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Genç Memur- Sen üyeleriyle bir araya geldi. Pakdil, günümüzde her alanda olduğu gibi sivil toplum kuruluşları arasında da rekabetlerin bulunduğunu söyledi. Aynı dili konuşmanın insanlarla anlaşmada en önemli unsur olduğunu kaydeden Pakdil, 21. yüzyılın işletmecilik anlayışına, sivil toplum örgütlenmesine ve diğer yapılara bakıldığında sadece mantıksal becerilerin yeterli olmadığını belirtti.

ÇÖZÜM ÜRETİN
Pakdil, şunları kaydetti: "İdealleri olmayanların, hayalleri olmayanların başarılı olma şansı yoktur. Yola çıkarken hedeflerinizi iyi belirlemeniz gerekiyor. Önünüzdeki engeller nedir? Bunu iyi tespit etmeniz gerekiyor. Fırsatları zamanında iyi bir şekilde değerlendirmeniz gerekiyor. Öne çıkan fırsatları değerlendirme konusunda hazırlıklı olmanız gerekiyor. Başarıyı yakalamak istiyorsanız, asla vazgeçmeyeceksiniz. Karşılıklı kazanın. Hem kendinize hem de karşı tarafa kazançlı olacak türde çözümler bulun."

'İKİ ELİN SESİ VAR'
Tecrübelerini genç sendikacılarla paylaşan Pakdil, iletişimde her zaman iki tarafın da birbirini anlaması gerektiğini vurguladı. Pakdil, sözlerini şöyle tamamladı: "Unutmayın, iyi bir doktor önce hastasının şikâyetlerini anlar, ondan sonra reçetesini yazar. İyi bir mühendis, köprünün planlarını çizmeden önce karşılaşacağı zorlukları anlamaya çalışır. İyi bir satıcı, müşterisinin arzularını iyice anlamaya çalışır. Anlayışla ve bir bütünlük içinde davranışlarınızı ayarlayın. Bu ekip ruhunu ortaya çıkarır. Atalarımız 'Bir elin nesi var, iki elin sesi var' derler. Ekip ruhu son derece önemlidir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nevzat Pakdil: Başarı için ekip ruhu gerekir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN