Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öncelik turizm ve kentsel dönüşüm

Adana Kent Konseyi Başkanlığı görevine getirilen Cengiz Dinçer, öncelikli konularının turizm ve kentsel dönüşüm master planlarındaki sosyal-kültürel altyapılar olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 10.3.2013
Adana'daki sivil toplum örgütlerinden 410 temsilcinin oluşturduğu Kent Konseyi'nin geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen genel kurulunda tek listeyle yapılan seçimde başkanlık görevine Cengiz Dinçer getirildi. Seçime katılan 310 kişinin 211'inin oyunu alan Cengiz Dinçer ile 25 kişilik yönetim kurulu göreve başladı. Başkan Cengiz Dinçer, belediyeler, vilayet ve bakanlıkları harekete geçirecek projeler üreterek bunların hayata geçmesi için takipçi olacaklarını söyledi.

YAPILACAK ÇOK İŞ VAR

Bu konuda yakın bir zamanda hazırlayacakları önemli projelerin sunumunu, düzenleyecekleri panelde bütün Adana'ya ve kurumlara yapacaklarını kaydeden Cengiz Dinçer, özellikle turizm ve kültür alanına ağırlık vereceklerini söyledi. Bu iki konuda Adana'nın önemli ihtiyaçları olduğunu belirten Dinçer, "Tepebağ höyüğünün kazısı öncelikleri takip etmemiz gereken projelerden. Restorasyon ihtiyacı olan eski Tepebağ evleri, Tepebağ Ortaokulu gibi çok önemli binaların, Taşköprü'nün, Kalekapısı yanında eski depremde yıkılan Caferağa Camii'nin yeniden yapılması önemli hedeflerimizden" diye konuştu.

EKİBİMİZ GÜÇLÜ VE ALANINDA UZMAN
Adana Kent Konseyi Başkanı Cengiz Dinçer, 2 yıllığına göreve gelen yürütme kurulunun kıymetli ve konusunda uzman kişilerden oluştuğunu söyledi. Adana'yı geleceğe taşıyacak çalışmalar yapmak istediklerini kaydeden Dinçer, "Genel kurula katılan ve şahsımı, yürütme kurulu üyelerimi destekleyen, sivil toplum örgütü temsilcilerimize teşekkürü bir borç bilirim" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öncelik turizm ve kentsel dönüşüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN