Okullarda zehir efsanesi yok oldu

Adana Emniyet Müdürü Gürkan, "Okullarda uyuşturucu satılıyor" dedikoduları üzerine 25 okulda köpeklerle arama yaptıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 11.3.2013
Ramazanoğlu Konağı klasiklerinden 'Cumartesi Konuşmaları'nın konuğu olan Adana İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, polisin vatandaşa yaklaşımından asayişin son durumuna kadar birçok konuda bilgi verdi. Gürkan, "Okullarda uyuşturucu satılıyor" şeklindeki şehir efsanesine de değinerek "25 okulda dedektör köpeklerle arama yaptık, 1 gram bile uyuşturucu bulamadık" dedi.

DİDİK DİDİK ARADIK

Asayişle ilgili algı problemlerine değinen Emniyet Müdürü Gürkan, okullarla ilgili bir şehir efsanesine dikkat çekti. Halk arasında "Okullarda uyuşturucu satılıyor, okul önlerinde satıcılar var" şeklinde bir dedikodunun dolandığını belirten Gürkan şöyle devam etti: "Bunun böyle olmadığını biz biliyoruz. Ama sırf bunu göstermek adına 3 ay önce, risk grubundaki 25 okulda dedektör köpeklerle arama yaptık. İnanın 1 gram bile uyuşturucuya rastlamadık. Kötü niyetle çıkarılan bir dedikodu."

EYLEMCİ ÇOCUKLAR
Adana Valisi Hüseyin Avni Çoş ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda davetlinin katıldığı toplantıda konuşan Gürkan, "Terör örgütlerinin, insanımız üzerindeki kirli oyunlarını boşa çıkarmak adına kurum ve kuruluşlarımızla yaptığımız çalışmalar olumlu neticeler vermiştir. Yapılan ortak çalışmalarla, sokak eylemlerine katılan çocukların sayısında ciddi azalmalar meydana geldi. 5 ay öncesinde sokak olaylarında 100'leri 200'leri bulan çocuk sayısı, 10'lara 20'lere düştü. Tabii ki bizim gönlümüzden geçen, sıfırlamak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okullarda zehir efsanesi yok oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN