Türkiye'nin en iyi haber sitesi

112 Acil Servis'te simülasyon devri

Adana İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Ambulans Sürüş Teknikleri Bölge Eğitim Simülasyon Merkezi, AK Parti Milletvekili Necdet Ünüvar ve Vali Hüseyin Avni Coş tarafından açıldı

Giriş Tarihi: 13.3.2013
Adana İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 'Ambulans Sürüş Teknikleri Bölge Eğitim Simülasyon Merkezi'nde açılışın ardından eğitime başlandı. Merkezin açılışı TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı ve Adana Milletvekili Necdet Ünüvar ile Vali Hüseyin Avni Coş tarafından yapıldı. İl Sağlık Müdürü Ahmet Özer de eğitimler hakkında bilgi verdi.

EĞİTİMLİ ÇIKACAKLAR

Türkiye'de 5'nci merkezi Adana'da açmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Ünüvar, "Merkezde sürücüler 4 gün boyunca yoğun bir eğitime tabi tutulacak. Ambulans şoförleri daha eğitimli bir şekilde merkezden çıkacak. Bu eğitim sayesinde hem kendi hayatlarını hem de taşıdıkları insanların hayatlarını riske etmeden hızlı bir şekilde sağlık kurumlarına ulaştıracaklar" dedi.

"112'Yİ MEŞGUL ETMEYİN"
Ambulanslara yol verme konusunda sürücülerden anlayış beklediklerini belirten Necdet Ünüvar, "İçinde taşıdığı canları bir an evvel sağlık kurumlarına yetiştirmeleri konusunda ambulanslara yardımcı olunmasını istiyoruz. Diğer bir önemli konusu ise vatandaşlarımızın 112 sistemini gereksiz yere meşgul etmemeleri. Onların en iyi şekilde hizmet sunmaları konusunda vatandaşlarımızın yardımını istiyoruz" diye konuştu. Vali Coş ise, bu merkezden çevre illerdeki ambulans sürücülerinin de yararlanacağını belirterek, "Adana'mıza hayırlı olsun" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
112 Acil Servis'te simülasyon devri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN