Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 yıl sonra gelen mutluluk

Giriş Tarihi: 14.3.2013

Sakat kalan bileği 10 yıl sonra tedavi edilen Kilisli Ramazan Polat, "Medical Park Hastanesi çalışanlarına teşekkür ediyorum. Beni sağlığıma kavuşturdular" dedi

Medical Park Gaziantep Hastanesi Ortopedi kliniği başarılı bir operasyona imza attı. 10 yıl önce ateşli silah yaralanması sonucu el bileğinden sakatlanan Ramazan Polat'ın çolak kalan eli yapılan başarılı operasyonla tedavi edildi. 23 yaşında olan genç hayata yeniden umutlu gözlerle bakmanın mutluluğunu yaşıyor. Ramazan Polat'ın hikayesi bundan tam 10 yıl önce Kilis'in Elbeyli ilçesinde başladı. Kuzeni ile şakalaşırken silahın ateş alması sonucu el bileğinden yaralanan Polat'ın el bileği yapılan tedavinin ardından çolak kaldı.

İYİŞİLEŞME SÜRECİ
O günden sonra elini gizleyerek içine kapanık bir yaşam süren çocuk sıkıntılı günler geçirdi. Akranları eğri kalan eliyle dalga geçiyordu. Tedavi için farklı hastanelere başvurdu. Son çare olarak Medical Park Gaziantep Hastanesi Ortopedi Kliniğine başvuran genç, doktorun "Elini tedavi edebiliriz, ameliyatla düzelebilirsin" sözlerini duyunca gözyaşlarına hakim olamadı. Hemen hazırlıklara başlandı ve ameliyat için gün alındı. Yaklaşık 8 saat süren ve başarılı geçen operasyondan sonra iyileşme süreci başladı.

Daha da iyi olacak
Medical Park Gaziantep Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op.Dr. Mustafa Kangal, "Hastamız 10 yıl önce geçirdiği rahatsızlık sonucu el bileğindeki eğrilik şikayetiyle bize başvurdu. Yaptığımız incelemede zorlu da olsa bilekteki eğriliğin düzelebileceğini gördük. Bu tip operasyonlarda tedavi süreci biraz uzun olduğu için hasta açısından da risk oluşabiliyor. Şükürler olsun ki, operasyonumuz başarılı geçti. Ramazan kardeşimizin tedavi süreci halen devam ediyor. Bilekte halen bir platin bulunuyor. Ve vakti geldiğinde o da çıkarılacak. Ancak el bileği şu an iyi durumda, zamanla daha da iyi olacak" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 yıl sonra gelen mutluluk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN