Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müebbet hapisten 'tahrik'le kurtuldu

Giriş Tarihi: 14.3.2013

Adana'da annesine şiddet uyguladığını ileri sürdüğü babasını bıçaklayarak öldüren M.G.'yi ağırlaştırılmış müebbet hapisten tahrik indirimi kurtardı

Adana'da geçtiğiz yıl annesi Eda'ya şiddet uyguladığını ileri sürdüğü babası Bülent Gök'ü (38) bıçaklayarak öldürdüğü ileri sürülen 17 yaşındaki M.G. ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildi. Haksız tahrik, sanığın yaşının küçük olması ve iyi hal cezayı 11 yıl 8 aya düşürdü. Mahkeme, otopsi raporuna göre vücudunda 46 bıçak darbesi bulunan Gök'ü oğlunun tek başına öldüremeyeceğini belirterek, anne Eda Hak, ağabeyi Ali Hak ve annesi Yüksel Özcan hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

ÖLEN BABASINI SUÇLADI
Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk ifadesini tekrarlayan ve babasının uyuşturucu bağımlısı olduğunu ileri süren M.G. "Uyuşturucu kuryeliği yaptırıyor, anneme ve bana da şiddet uyguluyordu. Anneannemin evinde kalmaya başladık. O gece annemin çığlıklarını duydum. Babam 'hepinizi öldüreceğim' diye bağırıyordu. Amacım annemi öldürmesini engellemekti. Bıçakla kaç kez vurduğumu hatırlamıyorum. Bunlara rağmen babamı severdim. Pişmanım" dedi. Mahkeme, haksız tahrik, yaş küçüklüğü ve iyi halden dolayı M.G.'yi 11 yıl 8 ay hapse mahkum etti. Ayrıca sanığın annesi, dayısı ve ananesi hakkında da suç duyurusunda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müebbet hapisten 'tahrik'le kurtuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN