Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Obeziteden korkmayın

Genel Cerrah Opr. Dr. Orhan Kazan, günümüzde kullanılan yöntemlerin obezite cerrahisini korkulur olmaktan çıkardığını ve çok daha güvenilir hale getirdiğini söyledi

Giriş Tarihi: 14.3.2013
Medicalpark Özel Elazığ Hastanesi Genel Cerrahi Hekimi Opr. Dr. Orhan Kazan gelişmiş teknik donanım sayesinde çağın getirdiği tüm avantajlardan hastaların yararlanması gerektiğini ve sağlık sorunlarını bir kader olarak görmemeleri gerektiğini vurgularken; şişmanlığın sağlık üzerindeki zararları ve obezite cerrahisinde ne tür çözümlerle hastaları sağlıklarına kavuşturduklarından bahsetti.

ÖNLEYİCİ TEDAVİ
Birçok sağlık sorununda olduğu gibi şişmanlığın da en ucuz ve en etkili tedavi yönteminin koruyucu yani önleyici tedavi olduğunu belirten Opr. Dr. Orhan Kazan, toplumun sağlıklı beslenme ve obezite konusunda bilgilendirilmesi ve özellikle çocukların yeme alışkanlıklarının düzeltilmesinin ancak ülke bazında uygulanan kampanyalar ve devletin desteği ile mümkün olabileceğini söyledi. Halen obezitenin en etkin tedavi yönteminin fiziksel yollarla alınan gıdanın azaltılması olduğunu söyleyen Dr. Kazan, "En önemli nokta ise modern yöntemler ve cerrahi teknikler ile obezite tedavisi alan hastaların bu tedavilere bağlı sorun yaşama riskleri tedavi olmayan hastaların gelecekteki 5 yıl içerisinde şişmanlığa bağlı yaşayacakları riskten daha düşüktür" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obeziteden korkmayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN