Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitim gönüllüsü kardeşlerden bağış

Giriş Tarihi: 15.3.2013
'Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası'na katılan Mersin Huzurkent Atatürk İlköğretim Okulu öğretmeni Ayfer Mürşitoğlu ve kardeşi Gökhan Mürşitoğlu, eğitim için 6 bin metrekare arsa ile 2 katlı bina bağışladı. Mürşitoğlu kardeşler, bağışladıkları bina ve arsaya anneleri ve babalarının adını taşıyan eğitim kurumu yapılması için Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ile protokol imzaladı.

BİR KİŞİ BİR DÜNYA

Protokol imza töreninde konuşan Vali Güzeloğlu, "Bir kişi bir dünyadır diyoruz. Bir kişiyi değiştirmek, onun şahsında onun dünyasını ve geleceğimizin dünyasını şekillendirmek ve daha iyiye taşımak diyoruz. Bu da ancak ve ancak eğitimle mümkündür. Bu yüzden eğitim alt yapısını iyileştirmek, güçlendirmek Mersin'deki temel önceliğimizdir" dedi.

BÜYÜK BİR MUTLULUK
Eğitimci Ayfer Mürşitoğlu ile kardeşi Gökhan Mürşitoğlu ise hayatta olmayan anneleri Muazzez ve babaları Tahsin Murşitoğlu'nın eğitime büyük önem verdiklerini dile getirerek, onların isimlerini eğitim kurumlarında yaşatabilecek olmalarının mutluluğunu yaşadıklarını söylediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim gönüllüsü kardeşlerden bağış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN