Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeniden ruhsat alan lunapark kurtuldu

'Kıyı kenar çizgisi' içerisinde kaldığı gerekçesiyle kaldırılması planlanan Mersin Lunapark, iznin çıkmasıyla yeniden açıldı

Giriş Tarihi: 18.3.2013
Son 30 yıldır aynı yerde hizmet veren Mersin Lunapark, kapılarını eğlence severlere aralamaya devam ediyor. Aynı yere yapılan ancak mahkeme yoluyla inşaatı durdurulan aquapark nedeniyle kaldırılması gündeme gelen lunapark, bir süre daha balıkçı barınağı karşısındaki alanda hizmet verecek. Kıyı kenar çizgisini ihlal ettiği gerekçesiyle kaldırılmak istenen lunapark için Milli Emlak Müdürlüğü'ne itiraz eden işletmeci Selçuk Tulga (79) yeniden ruhsat almayı başardı.

SÖZLEŞME İMZALANDI

Lunaparkın alet ve oyuncaklarının sökülebilir ve taşınabilir olduğunu ifade eden Tulga, aynı yere 'Büyükşehir Belediyesi'nin kalıcı aquapark yaptığını da hatırlattığı başvurusuna olumlu yanıt aldı ve imzalanan sözleşme ile aynı yerde kalmasına karar verildi. Konu hakkında bilgi veren Selçuk Tulga, "2012 yılında Milli Emlak Müdürlüğü ile yer mukavelemizin müddetinin bitmesi sebebiyle bir süre bize bu izni vermediler. Başbakanlık tarafından yayınlanan kıyı şeridi kararnamesi nedeniyle bir süre bu işlemlerimiz devam etti. Bizim lunaparkımızda bulunan oyuncaklarımız taşınabilir portatif durumda olduğu için sözleşmemizin tekrar imzalanmasına izin verildi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeniden ruhsat alan lunapark kurtuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN