Türkiye'nin en iyi haber sitesi

20 yıl önce başlasak çeşitler belli olurdu

Giriş Tarihi: 19.3.2013

Narenciye Tanıtım Grubu (NTG) Başkanı Ali Kavak, Alata'da devam eden narenciye çeşit geliştirme çalışmaları için "15-20 yıl önce yapılsaydı, şimdi çeşitlerimiz belli olurdu" dedi

Narenciye Tanıtım Grubu (NTG) Başkanı Ali Kavak, Ege ve İstanbul İhracatçılar Birliği başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Mersin'in Erdemli ilçesindeki Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Heyettekiler, İstasyon Müdürü Dr. Davut Keleş ile Dr. Güçer Kafa'dan "Turunçgil Çeşit Geliştirme Projesi" hakkında bilgi aldı. Ali Kavak, "Keşke narenciyede çeşit geliştirme 15-20 yıl önce yapılmış olsaydı. En azından şimdi çeşitlerimiz belli olurdu" dedi.

BEKLENTİNİN ÜZERİNDE
"Bu proje ile uluslararası pazarlarda kendi geliştirdiğimiz ve marka haline getirebileceğimiz yeni çeşitlere kavuşmayı ümit ediyoruz" diyen Kavak, Ekonomi Bakanlığı'nın finanse ettiği NTG'nin de proje ortaklığı yaptığı "Turunçgil Çeşit Geliştirme Projesi"ni süper olarak tanımladı. Kavak, "Alata'da uzmanların beklentilerimizin üzerinde çalışma yaptığını görmekteyiz. İnşallah işbirliklerimiz daha üst düzeyde devam edecek. Narenciyemizin geleceğine yön verecek çalışma. Burada hedefimize hızla ilerleyeceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
20 yıl önce başlasak çeşitler belli olurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN