Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantepliler bunu çok sevdi

Giriş Tarihi: 20.3.2013

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin yeni kültür merkezini, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin törenle hizmete açtı

Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kurtuluş Savaşı'nda işgalci kuvvetlere karşı verdiği üstün gayreti ile 'Gazi' unvanı alan tek kent olan Gaziantep ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün buluşmasını yansıtan Kendirli Gazi Kültür Merkezi açıldı. İçişleri Bakanı Muammer Güler, "Gaziantep sadece bir sanayi kenti değil, kültür turizminin de inanç turizminin de çok izleri olan bir kent" dedi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ise, Gaziantep'in geçmişiyle onur ve şeref duyduklarını belirtti.

BALKONDAN SESLENDİ

Kentin geçmişinden aldığı kuvvetle köklü bir geleceğe doğru yol aldığını ifade eden Bakan Şahin, "Gazi kentimizin çok köklü bir mazisi var. Baktığınız zaman bizim geçmişimiz bu" diye konuştu. Kültür Merkezi ve tarihi ile ilgili bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey ise "Bulunduğumuz kültür merkezinin önemli bir özelliği var, o da kurşun delikleri. İkinci bir özelliği de Atatürk Gaziantep'e geldiği zaman bu binanın balkonundan halkımıza seslenmiş" diye konuştu.

DUYGULU ANLAR YAŞANDI
Açılışın ardından Antep Savunması'nın kahramanlarının canlandırıldığı 3D tekniği ile hazırlanan gösteriyi izleyenler, Atatürk'ün animatik robotunu izlerken duygulu anlar yaşadılar. Gösterinin sonunda Gaziantep Marşı'nı söyleyen bakanlar ve davetliler ellerindeki Türk bayrakları ile marşa eşlik ettiler. Kendirli Gazi Kültür Merkezi'nde Antep Savunmasının başkahramanlarından Şahinbey, Şehitkamil, Karayılan, Ali Şefik Özdemir gibi isimler de tanıtılıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantepliler bunu çok sevdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN