Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otomotiv yatırımı için Sanko'dan şartlı 'evet'

Sanko Yönetim Kurulu Üyesi Adil Konukoğlu, ortaklıkla kurulacak bir şirketle sektöre girebileceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 22.3.2013
Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Adil Konukoğlu, otomotiv sektöründe ortaklık yapısı olan bir şirkette yer alarak yatırım yapabileceklerini açıkladı. Konukoğlu, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi AB Öğrenci Kulübü'nün davetlisi olarak, üniversitenin Karacaoğlan Yerleşkesi'nde düzenlenen söyleşide yaptığı sunumda, Gaziantep sanayisinin gelişimini ve Sanko Holding'in başarı hikayesini öğrencilerle paylaştı.

AĞABEYİM GÜNEŞ OLDU

Sanko Holding'in 2012 yılını 4 milyar 650 milyon lira ciro, 473 milyon 583 bin dolarlık ihracatla kapattığını ve istihdam ettikleri 14 bin çalışanla ekmeklerini paylaştıklarını belirten Adil Konukoğlu, "İnşallah 2023 yılına geldiğimizde şu anda bulunduğumuz noktayı en az ikiye katlama hedefimiz var" diye konuştu. 1994 yılında babalarının vefatının ardından ağabeyi Abdulkadir Konukoğlu'nun Yönetim Kurulu Başkanlığına getirildiğini anımsatan Konukoğlu, "Ağabeyim bizim güneşimiz oldu, biz de onun uyduları olduk. Birliğin, beraberliğin olmadığı yerde bereket olmaz" dedi.

ELEKTRİKLİ DIŞINDAKİ HARAM

Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Adil Konukoğlu, Sanko Holding'in otomotiv sektöründe yatırım düşünüp düşünmediği sorusuna karşılık bu konuda ortak kurulacak bir şirkette yer almayı hazır olduklarını kaydetti. "Artık, elektrikli otomobil dışında otomobil üretmek haram diyorum. Gelecek burada" diyen Konukoğlu, mühendislik öğrencilerine 'pil' üstünde çalışmalarını tavsiye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otomotiv yatırımı için Sanko'dan şartlı 'evet'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN