Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçeşehir Koleji fark yaratacak

Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Koleji olarak 'Dünya okulu' vizyonunu Mersinlilere anlattı

Giriş Tarihi: 23.3.2013
Bahçeşehir Koleji Mersin Dünya Okulu tanıtım toplantısı ilgiyle izlendi. Toplantıya, Vali Yardımcısı Nihat Karabiber, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, diğer protokol üyeleri ve okul velileri ile Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Dünya Eğitim Girişimcileri Başkanı Enver Yücel katıldı. Bahçeşehir Koleji olarak Mersin'i çok önemsediklerini vurgulayan okulun kurucusu Enver Yücel, Mersin'deki okullarını daha iyi bir fiziki yapıya kavuşturmayı amaçladıklarını söyledi.

ENGEL OLUNMAMALI

Mersin Bahçeşehir Koleji'nin sportif alanda önemli başarılara imza attığını söyleyen Yücel, önümüzdeki eğitim döneminde Mersin'deki koleje kapalı spor salonu yapmayı hedeflediklerini, ayrıca kolej binasını depreme dayanıklı olarak yeniden yapmayı düşündüklerini söyledi. Söz konusu eğitim olduğunda, hiçbir engelin olmaması gerektiğini ifade eden Yücel, yerel yönetimlerin bu konuda kendilerine destek olması gerektiğini dile getirdi. Yücel, "Bugün ilköğretim sıralarında ders gören öğrencilerin yüzde 65'i şu anda var olmayan mesleklerde çalışacaklar" dedi.

FARKLI DERS BAŞLIKLARI
Dünyada çığır açacak bu dersin içeriğinde hoşgörü, tolerans, hesap verebilme, coğrafya, ekonomi, girişimcilik modüllerinin öğrenciye aktarıldığını da sözlerine ekleyen Yücel, anaokulundan başlayarak liseye kadar 'Hepimiz insanız, hepimizin ihtiyaçları var', 'Küresel dayanışmanın iş dünyası üzerinden algılanması', 'Medeniyetlerin yükselişi ve düşüşü' gibi başlıklar altında dersler işleneceğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeşehir Koleji fark yaratacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN