Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En iyi fotoğraflar seçildi

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü'nün (MESKİ) düzenlediği 'Su ve Yaşam' konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserler, izleyenlerde derin izler bırakıyor

Giriş Tarihi: 23.3.2013
Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü'nün (MESKİ) '22 Mart Dünya Su Günü' etkinlikleri kapsamında ilkini düzenlediği 'Su ve Yaşam' başlıklı Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Yurdun değişik illerinden 463 fotoğrafçının toplam 1453 fotoğrafıyla katıldığı yarışmada, 'Null' adlı eseriyle Konya'dan katılan Oğuz İpek 1'inci oldu. Mehmet Öztürk'ün eseri ikinciliğe, Gökalp Birinci'nin eseri de üçüncülüğe layık görüldü.
Yarışmada MESKİ Özel Ödülü'nü Ali Mermertaş, alırken Arda Adnan Kalkan, Mehmet Ali Poyraz ve Süha Göklü'nün eserleri de mansiyon ile ödüllendirildi. Gösterilen yoğun ilgi ve katılımcı fazlalığından dolayı jüri üyelerinin seçimde oldukça zorlandığı yarışmada 50 eser sergilenmeye layık görüldü. Yarışmada seçici kurul, 'Işığın Efendisi' olarak adlandırılan fotoğraf sanatçısı İbrahim Zaman, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Nadir Ede, (EFIAP) Gazeteci- Fotoğraf Sanatçısı Tahir Özgür, MESKİ Müdürü Kamil Ülgen ve Mersin Fotoğraf Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Sert'den oluştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En iyi fotoğraflar seçildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN