Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rekortmen Hüseyin

Kötü alışkanlıklardan uzak kalabilmesi için öğretmeni tarafından spora yönlendirilen Adanalı Hüseyin Kılıç, heptatlonda rekor kırdı

Giriş Tarihi: 24.3.2013
Oturduğu mahallede çevresindeki kötü alışkanlıklardan uzak kalabilmesi amacıyla öğretmeni tarafından spora yönlendirilen 17 yaşındaki Hüseyin Kılıç, Çoklu Branşlar Salon Atletizm Şampiyonası'nda yıldız erkekler heptatlon salon Türkiye rekorunu kırdı. Lokman Hekim Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi Kılıç, ilköğretim okuluna giderken başladığı spor hayatını 5 yıldır başarıyla sürdürdüğünü söyledi.

HAYATI DEĞİŞTİ

Adana'nın yoğun göç alan bir mahallesinde oturduklarını anlatan Kılıç, öğrenim gördüğü okuldaki beden eğitimi öğretmeni tarafından oturdukları mahallede çevresindeki kötü alışkanlıklardan uzak kalabilmesi amacıyla spora yönlendirildiğini ifade etti. Bir süre okuldaki çeşitli spor faaliyetlerine katıldığını ve öğretmeni tarafından şu anki antrenörü Yavuz Lavkor ile tanıştırıldığını bildiren Kılıç, "Spor sayesinde iyi yerlere geldim" dedi. Sırıkla atlama ile spora başladığını ve bu branşta Türkiye şampiyonluğu, ikinciliği ve üçüncülüğü gibi derecelerinin bulunduğunu hatırlatan Kılıç, "Sırıkla atlamadan sonra 110 metre engellide Türkiye şampiyonluğum var. Atletizm milli takımında yer alıyorum. İstanbul'da düzenlenen Çoklu Branşlar Salon Atletizm Şampiyonası'nda yıldız erkekler heptatlon salon Türkiye rekorunu kırdım" dedi.

HEDEF YÜKSELTTİ

Temmuz ayında Ukrayna'da düzenlenecek Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası'na hazırlandığını anlatan Kılıç, "Hedefim kısa vadede dünya şampiyonasına gitmek. Uzun vadede ise 2016 olmazsa 2020 Olimpiyatları'na gitmek istiyorum. Hedefimi yüksek tutup olimpiyatlarda madalya kazanmak istiyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rekortmen Hüseyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN