Seyhan'da Kültür Günleri coşkusu

İki gün boyunca binlerce kişinin ziyaret ettiği Seyhan Belediyesi Adana Kültür Günleri coşkulu geçti. Belediye Başkanı Azim Öztürk, "Kültür mirasımıza sahip çıkıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 25.3.2013
Seyhan Belediyesi'nin bu yıl ikincisini düzenlediği Adana Kültür Günleri, büyük ilgi gördü. İki gün süren etkinlikte binlerce kişi konferanslara katıldı, resim ve fotoğraf sergilerini gezdi, ünlü yazarlarla buluştu. Ev sahipliğini Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk'ün yaptığı etkinlikler Seyhan Kültür Merkezi önünde Kayseri Mehteran takımının konseriyle başladı.

BAKAN ÇELİK UĞURLU GELDİ

Vali Hüseyin Avni Coş, milletvekilleri Fatoş Gürkan, Şükrü Erdinç, Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci ile çok sayıda vatandaş Adana Kültür Günleri'nin heyecanına ortak oldu. Vali Coş, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in göreve gelmesiyle şehirde düzenlenen kültürel etkinliklerin sayısında artış olduğuna dikkat çekti.

BAŞKAN ÖZTÜRK'TEN TEŞEKKÜR
Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, "Bugün 9 yılı geride bırakırken, temel belediyecilik hizmetlerimizi en iyi şekilde yerine getiriyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Sosyal ve kültürel belediyecilik hizmetlerimizi ön plana çıkardık. Kültür mirasımıza sahip çıktık" dedi. Öztürk, destekleri için Adana Eğitim Gönüllüleri ve Beyaz Yaka Kültür ve Yardımlaşma derneklerine, Kaynak Kültür Yayın Grubu ile şenliklere katılan tüm Adana halkına ve yöneticilere teşekkür etti.

FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Konuşmaların ardından '100 bin fidan toprakla buluşuyor' kampanyasının ilk fidanı sembolik olarak Vali Coş ve Başkan Öztürk tarafından sahnede toprakla buluştu. Fidan dikiminin ardından etkinliğin açılış kurdelesi hep birlikte kesildi. Vali Coş ve diğer davetliler Seyhan Kültür Merkezi'nin salonlarında bulunan resim ve karikatür sergilerini gezdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seyhan'da Kültür Günleri coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN