Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükelçi Wölfer Vali Coş'un konuğu

Vali Hüseyin Avni Coş, Avusturya ile ilişkilerin, ticaretin dışında sosyal alanda da geliştirilmesi gerektiğini belirtti

Giriş Tarihi: 26.3.2013
Avusturya'nın Ankara Büyükelçisi Klaus Wölfer Vali Hüseyin Avni Coş'u makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Büyükelçi Wölfer, ülkesiyle Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin mevcut durumdan daha ileri gidebileceğini söyledi.

İLİŞKİLER GELİŞMELİ
Büyükelçi Wölfer, Mersin, Gaziantep ve Hatay'da fahri konsoloslukları bulunduğunu ancak Adana'da fahri konsolosluluğunun bulunmadığını ifade ederek, bu eksikliği gidermek istediklerini belirtti. Kentte çeşitli ziyaretlerde bulunduklarını söyleyen Büyükelçi Wölfer, "Avusturya ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin mevcut durumdan daha ileri gidebileceğini düşünüyorum. Ticaret oldukça iyi ancak çok daha iyi olabileceğini düşünüyorum" dedi.

KÜLTÜREL PAYLAŞIM

Büyükelçi Wölfer, Avusturya'nın Türkiye'de çeşitli yatırımları olduğunu belirterek, her iki ülkedeki yatırımların karşılıklı olarak artmasını istediklerini söyledi. Vali Coş ise, işadamlarının birlikte yapabileceği çok şey olduğunu belirterek, bu konuda üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını söyledi. Vali Coş, Avusturya ile ilişkilerin ticaretin dışında sosyal ve kültürel alanda da geliştirileceğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükelçi Wölfer Vali Coş'un konuğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN