Süper çocukların okulu hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 26.3.2013
AK Parti Mersin Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Tevfik Uzun ve Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi üstün zekalı öğrencilerin yararlanacağı Hediye Kuradacı Bilim ve Sanat Merkezi'nin inşaatında incelemelerde bulundu. Uzun, üstün yetenekli öğrencilerin yeteneklerinin geliştirilmesini öngören Bilim ve Sanat Merkezi'nin birkaç ay içerisinde hizmete gireceğini belirterek, Merkez'in bodrum katı da dahil, tüm katlarının değerlendirileceğini söyledi.

KAPSAMLI BİR TESİS
Üstün yetenekli çocukların yetenekli oldukları branşlarda geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaları için Mersin Özel İdare bütçesinden sağlanan parayla yapılan merkezin kapalı alanının 3 bin 160 metre kare olduğunu ifade eden Uzun, "Bodrum katta revir, kütüphane, oyun ve gösteri salonu, sığınak ile spor alanı yer alacak. Zemin katta ise laboratuarlar, resim odası bulunacak. 1'inci katta optik matematik ve bilgisayar laboratuarları yer alacak. Merkezin son katı olan 2'nci katta ise elektrik-elektronik, masa üstü yayıncılık, rehberlik ve danışmanlık, bilim ile sanat çalışma odaları, bireysel müzik aletleri odaları bulunacak. Merkezin bahçe kısmında ise otopark ve çok amaçlı tören alanı yer alacak" dedi.

120 ÖĞRENCİ BELİRLENDİ
Kaymakam Orhan Şefik Güldibi ise, Bilim ve Sanat Merkezi'nin bodrum kat ile zemin ve 2 kattan oluşacağını, Tarsus Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nin oluşturduğu bir komisyon tarafından belirlenen 120 üstün yetenekli öğrencinin sahip oldukları yeteneklere göre Bilim ve Sanat Merkezi'ne yönlendirileceklerini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süper çocukların okulu hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN