Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Özgürlüğünüz için güvenlik gerekiyor'

ÇÜ Öğrenci Konseyi'nin 'Güvenli Şehir, Güvenli Üniversite' toplantısına katılan Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, "Özgürlük için, güvenlik şart" dedi

Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından düzenlenen 'Güvenli Şehir, Güvenli Üniversite' toplantısında öğrencilere seslenen Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, özgürlük için önce güvenliğin olması gerektiğini belirterek, "Özgürlük mutlaka önemlidir ancak özgürlüğünüzü yaşabilmeniz için güvenliğin olması şarttır" dedi.

BASİT BİR EMPATİ

Akif Kansu Konferans Salonu'nda öğrenciler ile bir araya gelen Emniyet Müdürü Gürkan, özgürlükle güvenlik dengesinin çok iyi ayarlanması gerektiğini vurgulayarak, "Çünkü hepimizi bağlayan temel objeler mevcut yasalardır. Biz kendi özgürlüğümüzü önemsediğimiz kendi özgürlüğümüze olan ilgimiz kadar basit bir empatiyle bizden farklı düşünen insanların da özgürlüklerini önemsersek hiçbir problem olmaz" diye konuştu.

YUMURTALI TEPKİ SABOTE ETMEKTİR
Üniversite öğrencilerin AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu ile CHP'li Süheyl Batum'a yumurta atmasına da değinen Gürkan "Kendi özgür fikirlerimizi başkalarının etkisinin altında kalmadan ve en önemlisi demokratik tepki modelleriyle eyleme dönüşmeden yansıtabilmek önemlidir. Onları dinlemek istemeyen bir grup hiç de medeni davranmayarak dinlemek isteyenlerin özgürlük alanına saygısızlık yaparak toplantıyı sabote ettiler" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Özgürlüğünüz için güvenlik gerekiyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN