Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Güçlü' kadınlar belgelerini aldı

Giriş Tarihi: 31.3.2013

Şanlıurfa'da düzenlenen "Güçlü Kadın, Güçlü STK, Güçlü Toplum" projesinde eğitim alan kadınlara sertifikasını Vali Celalettin Güvenç verdi

Şanlıurfa Elbirliği Eğitim- Kültür Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği'nin "Güçlü Kadın, Güçlü STK, Güçlü Toplum" projesi tamamlandı. SGK İl Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen törenle, proje kapsamında el sanatları eğitimi alan 40 kadına sertifikalarını Vali Celalettin Güvenç verdi. Güvenç, toplumu ayağa kaldırabilmek için kadın ve erkek ayrımı yapmadan herkesin var gücüyle çalışması gerektiğini söyledi. Elbirliği Eğitim-Kültür Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Handan Karataş ise kadının güçlenmesi için birlikte hareket edilmesi gerektiğini, bunun yolunun da güçlü sivil toplum kuruluşlarından geçtiğini belirtti.

KADINSIZ KALKINMA OLMAZ

Törende konuşan GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil de "Biz bir kalkınma kurumuyuz. Kalkınmaya yönelik çalışıyoruz. Kadınlarımızı da bu sürece dâhil etmediğimiz takdirde 2023 hedeflerini tutturmamız zor görünüyor. Bu yüzden kadın çalışmalarına destek veriyoruz" dedi. Sertifika törenin ardından Prof. Dr. Hüseyin Hatemi, Prof. Dr. Beylü Dikeçligil ve Avukat Kezban Hatemi'nin konuşmacı olarak katıldığı panele geçildi. Panelde, kadının toplumdaki yeri tartışılırken, katılımcılar, panelistlere sorular da yöneltti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Güçlü' kadınlar belgelerini aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN