Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Benim Amerikam" fotoğraf karesinde

Giriş Tarihi: 1.4.2013

ABD'nin Adana Konsolosluğu ve Altın Koza işbirliği ile düzenlenen "Benim Amerikam" fotoğraf sergisi Zihni Aldırmaz ve Konsolos John Espizona tarafından açıldı

ABD'nin Adana Konsolosluğu ve Altın Koza işbirliği ile düzenlenen "Benim Amerikam" konulu fotoğraf sergisi Tarihi Kız Lisesi binasında açıldı. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve ABD Adana Konsolosu John Espinoza tarafından açılışı yapılan sergide, değişik yaş gruplarından ABD değişim programına katılan Türklerin ABD'deki izlenimleriyle ilgili fotoğraflar yer alıyor.

DOST VE MÜTTEFİK

Zihni Aldırmaz açılışta yaptığı konuşmada sergide bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, kendisinin de fotoğrafa meraklı olduğunu anlattı. Fotoğrafın önemli sanat dallarından biri olduğunu belirten Aldırmaz, eseri ortaya çıkaran kişinin asla eserde yer almadığına dikkat çekti. Konsolos Espinoza da ABD ile Türkiye'nin iki iyi dost olduğunu belirterek, iki ülkenin aynı zamanda müttefik olduğunu söyledi.

DENEYİMLERDEN OLUŞTU

Değişik yaş gruplarından kişilerin değişim programlarıyla ABD'ye gittiğini hatırlatan John Espinoza, orada yaşadıkları deneyimleri fotoğrafladıklarını ve bu serginin bunlarla oluştuğunu anlattı. Konuşmaların ardından Espinoza ile Aldırmaz kurdele keserek serginin açılışını yaptı. Sergide ayrıca katılımcılar ABD'deki deneyimlerini sanatseverlerle paylaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Benim Amerikam" fotoğraf karesinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN