Hepsi 'barış' dedi

Giriş Tarihi: 1.4.2013

Mardinlilerin yurdun değişik yerlerinde kurdukları dernek ve vakıfların temsilcileri Adana'da bir araya gelip "Bölgede huzur için barış sürecini destekliyoruz" mesajı verdi

Hükümetin başlattığı barış sürecine, yurdun değişik yerlerinde yaşayan Mardinlileri temsil eden dernek ve vakıfların yöneticileri de 'evet' dedi. Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı (MARDAV) Adana Şubesi'nin ev sahipliğinde buluşan STK yetkilileri, süreci desteklediklerini belirtip, bölgede huzurun hakim olmasıyla ekonomik canlanma yaşanacağını vurguladı.

ORTADOĞU TÜRKİYE'Yİ İSTER

Seyhan Oteli'ndeki toplantıda konuşan MARDAV Adana Başkanı Osman Göktekin, barışın bölge ülkeleri için de gerekli olduğuna dikkat çekerek "Bugün bir anket yapılsa, Ortadoğu'nun yüzde 60'ı 'Bizi Türkiye yönetsin' diyecektir. Barış ortamı sağlandığında, Ortadoğu'nun sermayesinin Türkiye'ye akacağına inanıyorum" dedi. Organizasyona moderatörlük yapan MARDAV İskenderun Başkanı Salih Bayar da "Barış sürecinde herkes taşın altına tırnağını sokuyorsa, 7 bin yıllık tarihi boyunca 7 kavmi ağırlayıp bir kişinin bile asimile edilmediği Mardin ve Mardinliler, gövdesini koymalı" diye konuştu.

YATIRIM YAPAMIYORUZ

Mardinli İşadamı Mahmut Tatlıdede de konuşmasında terörün ve huzursuzluğun bölgede yarattığı ekonomik kayba dikkat çekti. Bir işadamı olarak Mardin'e yatırım yapamadıklarını belirten Tatlıdede, "Bölgedeki can güvenliği tehlikesi nedeniyle yıllarca Mardin'e yatırım yapamadık. Türkiye'de herkes bu sürecin bitmesini istiyor. Sayın Başbakanımıza, bu barış sürecini başlatan herkese teşekkür ediyoruz. Şimdi, sürecin sonuç vermesiyle Mardin'de neler yapılacağını konuşmalıyız. Mardin özellikle turizmde yatırıma susamış bir kent" şeklinde konuştu.

AB BİZDE 100 YILDIR VAR

Toplantıya konuk olan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği'nin eski Adana Şube Başkanı Ersin Güluçar da bir gazi olarak Türkiye'de Türk- Kürt savaşı olduğuna inanmadığını, bunun kirli bir oyun olduğunu söyledi. Toplantıya telefonla bağlanan eski MARDAV Başkanı Halil Arslan da Mardin'deki çok kültürlülüğe vurgu yaparak "Bizde 100 yıl önce Avrupa Birliği vardı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hepsi 'barış' dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN