Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahabe Projesi'ne cami ile başlandı

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde Hz. Safvan Bin Muattal'ın kabrinin bulunduğu yerde Sahabe Projesi'nin ilk ayağı olan caminin yapımı için çalışma başladı

Giriş Tarihi: 1.4.2013
Adıyaman'da gerçekleştirilecek 'Sahabe Projesi' kapsamında, Samsat ilçesinde Hz. Safvan Bin Muattal'ın kabrinin bulunduğu yerde yapılacak cami çin çalışmalar başlatıldı. İnşaat alanını inceleyen Vali Mahmut Demirtaş, "Daha önce 156 dönümlük olan Sahabe alanını bugün itibariyle devlet hazinesine ait alanların da tahsisi ile birlikte bin dönüme ulaştırdık. Şanlıurfa Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Müdürlüğü nezdinde yapılan girişimler sonucu onay alınarak, bu alanların tapu tescil, ifraz ve parselasyon işlemlerini tamamladık" dedi.

TEMEL 15 NİSAN'DA

Caminin temele hazır hale getirilmesi için şimdiye kadar yaklaşık 50 bin metre küplük hafriyat kazıldığını ve çevre alanlara dolgu malzemesi olarak kullanıldığını kaydeden Demirtaş, "Diyanet İşleri Başkanımızın katılımı ile 15 Nisan'da camimizin temelini atacağız. Bu alana pansiyon, şadırvan, kafe-restoran, kurban kesim yeri, dükkanlar, otoparklar, çeşmeler, süs havuzları, piknik masaları, pergole ve gölgelikler, WC'ler, araç yolları, yaya yolu ve meydanlar, yeşil alan düzenlemeleri ve ağaçlandırmalar yapılacak" diye konuştu.

KÖPRÜ DE YAPILACAK
Vali Mahmut Demirtaş, geçtiğimiz yıl temmuz ayında temeli atılan Nissibi Köprüsü'nün yapıldığı alana geçerek, burada yapılan çalışmaları yerinde inceleyip, köprünün inşaatı ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. Vali Mahmut Demirtaş, "Bu köprünün hizmete açılmasıyla birlikte Adıyaman hem Güneydoğu Anadolu Bölgesi hem de Akdeniz Bölgesi ile ticari yönden transit bir il olacak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahabe Projesi'ne cami ile başlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN