Yüreğir'de kültür dopingi yaşanıyor

Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, büyük önem verdiği "Kültür Evleri" projesinin hız kesmeden yürüdüğünü söyleyerek, "Halkımızın her yönden eğitildiğini görmek bizi mutlu ediyor" dedi

Giriş Tarihi: 1.4.2013
Adana'nın Yüreğir ilçesinde yaşayan herkesin sosyal yönden yetişmesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Halkımızın kültürlü bir yaşam sürmesine özen gösteriyoruz. Bu yüzden başlattığımız Kültür Evleri projemiz hız kesmeden yürüyor. Buralara gelen kadınlarımızın, genç kızlarımızın ve gençlerin yüzündeki mutluluğu görmek, ne kadar doğru iş yaptığımızın bir kanıtı. Çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

KURSİYERLERLE KONUŞTU

Kültür Evleri Projesi'ni çok önemsediklerini belirten Mahmut Çelikcan, 19 Mayıs Ahmet Yesevi Kültür Evi'ne ani bir ziyaret yaptı. Sorumlu öğretmen Mehmet Döğüş, müzik öğretmeni Eren Akça, kuaför Rabia Ilgar, Bilgisayar Öğretmeni Leyla Emen ve ana sınıfı öğretmeni Gülsüm Mert sınıflarında öğrencilerini en iyi şekilde eğitmek için gayret gösteriyordu. Başkan Çelikcan, kursiyerlere, "Kültür Evlerimizi nasıl buluyorsunuz" diye sordu.

GELECEĞE HAZIRLANIYORUZ

19 Mayıs Mahallesi'nde oturan kadınlar, genç kızlar, erkekler, çocuklar merkezden haftanın 7 günü yararlandıklarını belirterek, "Sayın Başkanım, size çok teşekkür ediyoruz. Bizler maddi durumu iyi olmayan aileleriz. Çocuklarımız parasızlıktan hiçbir kursa gidemiyor. Ama bu merkezler sayesinde hem meslek öğreniyoruz, hem hoşça vakit geçiriyoruz, hem de kültürel faaliyetlerde bulunarak kendimizi geleceğe çok iyi hazırlıyoruz" diye konuştular.

YAVUZLAR MAYISTA AÇILIYOR

Başkan Mahmut Çelikcan, bu sözler üzerine çok duygulandı. Şu ana kadar 7 Kültür Evi'nin inşaatının tamamlandığını, bir tanesinin ise devam ettiğini belirterek, "Levent Çetin Topçuoğlu, 19 Mayıs Ahmet Yesevi, Yamaçlı Mevlana, Kiremithane Yunus Emre, Köprülü Mehmet Akif Ersoy ve Doğankent Kültür Evlerimiz hizmete girmiş durumda. Ulubatlı Hasan Kültür Evi'nde düzenlemeler yapılıyor. Yavuzlar Kültür Evi ise mayıs ayında hizmete açılacak" diye konuştu.

KÜLTÜR EVLERİNDE VERİLEN EĞİTİMLER
Ahşap Teknolojisi, Bilişim Teknolojisi, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, El Sanatları Teknolojisi, Çay Ürünleri Hazırlama, Giyim Üretim Teknolojileri, Halkla İlişkiler ve Organizasyon, Müzik ve Gösteri Sanatları, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri, Çeyiz Ürünleri Hazırlama, Kişisel Gelişim, Sanat ve Tasarım, Seramik ve Cam, Yabancı Diller, Spor, Yiyecek İçecek Hizmetleri.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüreğir'de kültür dopingi yaşanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN