Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Carmen ateşi kavurdu

Mersin Devlet Opera ve Balesi, uzun süredir prova çalışma yürüttüğü Georges Bizet'in 'Carmen' operasını sahneledi

Giriş Tarihi: 2.4.2013
Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) uzun süredir prova çalışmalarını yürüttüğü Georges Bizet'in dünyaca ünlü 'Carmen' operasını şef Vladimir Lungu yönetiminde Mersin Kültür Merkezi'nde kapalı gişe oynayarak sahneledi. Biletlerin günler önce tükendiği temsilde sanatçılar dakikalarca alkışlandı.

KAPALI GİŞE OYNADI

Fransız yazar Prosper Merimee'nin aynı adlı romanından operaya uyarlanan, librettosunu Henri Meilhac ve Ludoviç Halevy'in yazdığı 'Carmen' operası, MDOB şeflerinden Vladimir Lungu yönetiminde kapalı gişe oynayarak sahnelendi. Recep Ayyılmaz'ın sahneye koyduğu eserin dekor tasarımı Seyhan Atamer'e, kostüm tasarımı Gizem Betil'e, ışık tasarımı Müfit Özbek'e, koregrafisi Neslihan Öztürk'e aitken, eserin koro şefliğini Oleg Constantinov yaptı. 'Carmen' operasının başlıca rollerini ise Ferda Yetişer, Hakan Bölümbaşı, Arda Aktar, Bengi İspir Özdülger, Ufuk Kasar, Mehmet Erkoç, Funda Uyanık, Dilara Yanar, Serkan Karagöz ve Deniz Karausta paylaştı.

MAYIS BİLETLERİ
MDOB Müdür ve Sanat Yönetmeni Erdoğan Şanal, "G. Bizet'in 'Carmen' operasını yoğun bir hazırlık ve oldukça kalabalık sanatçı kadrosuyla gerçekleştirdik. Mersinli sanatseverlerin olağanüstü ilgisi karşısında prömiyer ve ikinci temsilin biletleri şimdiden bitti. Nisan ayı içindeki temsil biletlerinin de bitmek üzere olduğunu görünce mayıs temsilinin biletlerini satışa açtırmak zorunda kaldık" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Carmen ateşi kavurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN