Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MELİH ABİ: Önemli bir sorun ve çözüm önerisi

Giriş Tarihi: 2.4.2013
Adana'dan Erol Mersinli isimli okurumuz yaşadığı semtte sıkıntılarını dile getirmiş.
Bunu maddeler halinde sıralayan okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım.
Diyor ki; "Kenan Evren Bulvarı, Barış Manço Bulvarı civarı apartman sakinleri olarak; cadde üzerinde bulunan işyerlerinin etraflarına rahatsızlık vermelerinden rahatsızız.
Sıralıyorum:
1- Öncelikle kafalarına göre izin almadan ve dinlenme saatlerine dikkat etmeden tadilat yaparak gürültüye neden oluyorlar.
2- Kaldırımları iç etmek pahasına mallarını dışarı çıkararak dükkanlarını büyütüyorlar.
Yakında yürüyecek kaldırım kalmayacak. Bunlara dur diyecek bir yetkili yok mu? Kavşaktaki giyim mağazalarından, halı mağazalarına, kuyumculara ve perdecilere kadar dükkanların geneli illegal olarak işyerlerini büyüttü.
3- İşyerlerinin çokluğu nedeniyle de sıkıntılarımız oluyor.
Gece özellikle yazın alarmın biri susuyor, diğeri başlıyor.
Bu alarm seslerine sürü halinde gezen köpekler eşlik ettiği gibi sürü kavgaları hiç bitmiyor.
İşyeri alarmları sessiz yanıp sönen, etrafına ışık yayan ama ses yapmayan aynı zamanda merkeze ve polise sinyal veren bir mekanizma olamaz mı? Böylece etrafını rahatsız etmediği gibi içeri giren hırsızları suçüstü yakalamak mümkün olmaz mı? İşyeri alarmlarının ve sürü halinde gezen sokak köpeklerinin gürültüsünden gece uyuyamaz hale geldik.
4- Yine sabahlara kadar yanıp sönen etrafta oturan apartman sakinlerinin perdelerini açamaz hale getiren, balkonlarını kullanamaz hale getiren led lambalar.
İnsanlar akşamları işyerlerini kapatıp gittikleri halde keyfi olarak yaptırdıkları led lambaları sabaha kadar hatta 24 saat açık bırakarak etrafına rahatsızlık veriyorlar.
İnanın Kenan Evren Bulvarı, Barış Manço Bulvarı kavşağında bulunan bir işyeri ismini 3 cepheye 6 defa yazdırmış. Bir de gözü en fazla rahatsız eden renk olan sarı rengi seçmiş ki evlere şenlik. Sarı renkli led ışıklı reklam panosu etrafına çok ciddi şekilde rahatsızlık veriyor. İnanın perdelerimizi açamıyoruz. Perdelerimiz kapalı olduğu halde led lambalarının ışıklarının evimizin içine girmesine engel olamıyoruz.
Led ışıklar dekoratif malzeme olarak kullanılabilir ama bizzat ama buzlu bir plastik malzemeden filtre edilmeden kullanılmamalı, led lambaların önünde filtre veya süzgeç olmadığı zaman etrafına çok kuvvetli ışık veriyor."
Aslında okurumuzun yazısı biraz daha uzun. Malum hepsini sığdıramadık.
Biraz özetini çıkardık.
Umut ediyorum ki gereken önlemler alınır. O bölgede yaşayan insanlar da evlerinde huzurlu ortamda yaşarlar.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
MELİH ABİ: Önemli bir sorun ve çözüm önerisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN