Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Malatya-Berlin hattında hasret

Kaçak olarak gittiği Almanya'dan sınır dışı edildikten sonra iki çocuğu elinden alınan Malatyalı Poyraz Kandemir 12 yıldır çocuklarını göremiyor

Çalışmak için gittiği Almanya'da sınır dışı edildikten sonra iki çocuğu Gençlik Dairesi tarafından elinden alınan Malatyalı baba Poyraz Kandemir (45) tam 12 yıldır çocuklarını göremiyor. Karısı Leyla'nın da kalp krizinden öldüğünü belirten Poyraz Kandemir hala kendi nüfusuna kayıtlı olan kızları Ebru ve Berrin'e kavuşmak için yıllardır hukuk mücadelesi veriyor.

SINIR DIŞI EDİLDİ

Poyraz Kandemir, 1990'da kaçak olarak gittiği Berlin'de Adanalı Leyla Kaçar'la evlendi. 10 yıllık evliliklerinden Ebru ve Berrin adını verdiği iki kızı dünyaya geldi. Almanya'da oturma izni bulunan Leyla Kaçar'la evlenmesi ve çocuk sahibi olmasına rağmen izin alamayarak kaçak duruma düşen Poyraz Kandemir, 2001 yılında sınır dışı edildi.

ÖLÜM HABERİNİ ALDI
Malatya'ya geldikten sonra yeniden Almanya'ya gitmek için hukuk mücadelesi başlatan ve bu arada karısının ölüm haberini alan Kandemir, iki kızının Alman Gençlik Dairesi tarafından bir koruyucu aileye verildiğini öğrendiğini söyledi. Şimdi genç bir kız olan Ebru ve Berrin'e bir kez olsun sarılmak istediğini söyleyen talihsiz baba, "Ne olur bana yardım edin" diye gözyaşı döküyor.

"KALBİM YANIYOR"
Malatya'da asansör bakım ustası olarak çalışan ve 2007 yılında yeniden evlenen Poyraz Kandemir şöyle konuştu: "Kızlarım rüyalarıma girdiğinde onlar 'baba', ben de 'yavrularım' deyip birbirimize sarılarak ağlıyoruz. Şimdi fotoğraflarına bakmaktan başka hiç birşey yapamıyorum. Kalbim yanıyor. Başbakanımızdan Dışişleri Bakanımızdan yardım umudum var."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Malatya-Berlin hattında hasret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN