Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep'in tek kadın itfaiyecisi

Babaannesinin evinde çıkan yangından sonra hep itfaiyeci olmak isteyen Fatma Doğan, üniversitede bu mesleğin eğitimini alıp Büyükşehir kadrosuna girdi

Giriş Tarihi: 6.4.2013
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nda görev yapan Fatma Doğan bölgenin ilk kadın itfaiyecisi oldu. Mesleğinin eğitimini üniversitede alan Fatma Doğan, erkek arkadaşları ile yangına gidiyor, köpük sıkarak alevlere yangına müdahale ediyor. Merdivenleri tırmanıp, yaralı kurtarıyor ve birçok erkeğe taş çıkarırcasına gözünü kırpmadan görevini yapıyor.

ÇOCUKKEN KARAR VERDİM
Akdeniz Üniversitesi Sivil Savunmacılık ve İtfaiyecilik Meslek Yüksek Okul mezunu olan Doğan, aslında itfaiyeci olmaya babaannesinin yangında kalmasından sonra karar vermiş. Küçükken babaannesinin bodrumunda yangın çıktığını ve o yangında çok etkilendiğini ifade eden Doğan, "Bu yangında çok korkmuştum ve çaresiz kalmıştım. O günden sonra itfaiyeci olmaya karar verdim" dedi. Üniversite sınavı öncesinde bir itfaiyeci olmak için çaba sarf ettiğini vurgulayan Doğan, "Üniversitede itfaiyecilik bölümünü isteyerek ve severek okudum. Sınıfta tek kız bendim ama tüm zorlukların üstesinden geldim ve hedefimi gerçekleştirdim. İlk yangın olayında çok heyecanlandım ve korktum. Zamanla bu heyecanı ve korkuyu yendim" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'in tek kadın itfaiyecisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN