Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müteahhitlerin ilk toplantısı Adana'da

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON), ilk istişare toplantısını Adana'da gerçekleştirecek. Toplantının ana gündemi: Oda kurmak

Giriş Tarihi: 6.4.2013
Üç federasyonun bir araya gelmesiyle kurulan İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON), ilk istişare toplantısını Adana Müteahhitler Birliği'nin ev sahipliğinde yapacak. Birliğin tesislerinde 13 Nisan'da gerçekleştirilecek toplantı, bağlı birliklerden yaklaşık 200 temsilciyi bir araya getirecek. İstişare toplantısında öncelikli konu, müteahhitler için bir oda kurulması olacak.

HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Adana Müteahhitler Birliği Başkanı Sedat Teoman Gürsesli ile yönetim kurulu üyeleri, Bölge Koordinatörümüz Ersin Ramoğlu'nu ziyaret ederek bilgi verdi. İMKON'un Anadolu Yapım Müteahhitleri Federasyonu, İzmir Müteahhitler Federasyonu ve tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu'nun bir araya gelmesiyle kurulduğunu kaydeden Gürsesli, "Bunlara bağlı 50'nin üzerindeki birliğin başkan ve yönetim kurulu üyelerini ağırlayacağız. Böylesine önemli bir toplantının ilkinin Adana olması bizim için gurur verici" dedi.

ERDOĞAN BAYRAKTAR DESTEKLİYOR
Müteahhitlerin şu anda odası olmadığı için mesleğe bir düzen ve standart getirilemediğini, isteyenin kolayca bu alana girebildiğini ve bunun da özellikle tüketiciye ciddi sıkıntılar doğurduğunu kaydeden Gürsesli, "Çevre ve Şehircilik Bakanımız Erdoğan Bayraktar, oda kurma isteğimizi destekliyor. Ancak TOBB'a bağlı ticaret ve sanayi odaları, üyeleri olan müteahhitler ayrılınca gelirleri azalacağı için karşı çıkıyor. Oysa müteahhitlerin odası kurulduğunda, tüketicinin mağdur olmasına yol açacak sıkıntılar baştan önlenebilir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müteahhitlerin ilk toplantısı Adana'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN