Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana'yı renkli günler bekliyor

Adana'da ilki düzenlencek "Nisan'da Adana'da–Portakal Çiçeği Karnavalı", kamu kurumları ve firmaların küçük destekleri ve gönüllülerin çabasıyla gerçekleşecek

Giriş Tarihi: 7.4.2013
Adana 12-14 Nisan tarihleri arasında Türkiye'nin ilk karnavalına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt'un fikir babalığını yaptığı "Nisan'da Adana'da - Portakal Çiçeği Karnavalı" birbirinden renkli yaklaşık 50 etkinliği, 80 gazeteci ve sanatçıyı ağırlayacak. Rekor denemesinin de gerçekleşeceği karnavalla ilgili toplantıda konuşan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, "Bu organizasyon gönüllülerin çabasıyla, halkın karnavalı olarak düzenleniyor. İmece usulüyle, gücü yeten, vakti müsait olanların ortaya koyduklarıyla yapılıyor" dedi.

İMAJ İÇİN BİR FIRSAT
Karnavalın tanıtım toplantısı Seyhan Oteli'nde yapıldı. Vali Hüseyin Avni Coş toplantıdaki konuşmasında, Adana'nın hak etmediği şekilde olan imajının olumlu yönde değişmesi için bu karnavalın fırsat olacağını söyledi. Karnavalın, Adana'nın turizm potansiyelini de harekete geçireceğini kaydeden Coş, "Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ömer Çelik de festivali destekliyor ve olağan üstü bir şey olmazsa katılacağını biliyoruz" dedi.

KENTİ TAÇLANDIRACAK

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk de karnavala ilginin çok yüksek olmasını beklediklerini, bu nedenle katılımı dengelemeyi düşündüklerini söyledi. Öztürk, karnavalın Adana'nın tarihi ve doğal özelliklerini taçlandıran bir güzellik olacağını kaydetti. Ali Haydar Bozkurt ise "Gelecek yıllarda amacımız daha iyi organizasyonlar ve yüzbinlerce turisti Adana'ya çekmek" diye konuştu. Adana Turunç Üreticileri Birliği Başkanı Necmiye Karabulut da karnaval boyunca portakal suyu ikramında bulunacaklarını belirtti.

KEREMCEM KONSERİ
Karnaval 12 Nisan'da saat 20.00'de Şinasi Efendi Caddesi'ndeki konserlerle başlayacak. 13 Nisan'da ise Vali Yolu'ndan saat 15.00'te başlayacak bir karnaval korteji düzenlenecek. Aynı gün akşam da İstasyon Meydanı'nda saat 18.00'de Keremcem konseri gerçekleştirilecek. Karnaval boyunca çeşitli gruplar ve sivil toplum örgütlerinin konserleri, sergileri ve gösterileri Adanalılarla buluşacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'yı renkli günler bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN