Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Medline kalitesi yine tescillendi

Giriş Tarihi: 7.4.2013

Özel Medline Adana Hastanesi'nin kalite ve güvenlik standartını tescilleyen Joint Commision International (JCI) belgesi yenilendi

Adana'da sağlık sektörünün önemli temsilcilerinden Özel Medline Hastanesi, hasta, çalışan ve hastanenin güvenlik ve kalite standartlarını belirleyen Joint Commision International (JCI) belgesini yeniledi. ABD merkezli ve bağımsız bir denetim kuruluşu olan JCI'nın yetkilileri, hastanede yaptıkları incelemede, kurumun dünya standartlarındaki kalitesinin artarak sürdüğünü belirleyip, belgeyi 3 yıllığına yeniden onayladı. JCI belgesinin yenilenmesi nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan Medline Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kemal Attila, ABD, İngiltere ve Çek Cumhuriyeti'nden gelen doktor ve hemşirelerden oluşan JCI ekibinin 4 gün boyunca hastanede inceleme yaptığını söyledi.

SÜREKLİ EĞİTİMİN ÖNEMİ
JCI ekibinin, hastalar ve çelaşınların güvenliğine ilişkin tüm durumlarda değerlendirme yaptığını kaydeden Dr. Kemal Attila, "Ekip görevlileri, denetleme sırasında kendi bilgi ve deneyimlerini de bizlerle paylaştı. Bu yaklaşım, bizim kalite yolculuğumuzun devamında önemli olanın, süreki eğitim ve gelişim olduğuna inancımızı pekiştirdi. Denetim sonrasında reakreditasyon onayının alınması, daha önce almış olduğumuz belgenin değerini daha da artırdı" dedi. Dr. Attila, JCI standartlarının hasta ve çalışan güvenliğini sağladığını, sistemi ölçülebilir hale getirdiğini, riskleri ve ilgili maliyetleri azalttığını, iş tatminini artırdığını vurguladı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Medline kalitesi yine tescillendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN