Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terör bittiğinde depar başlar

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Türkiye'nin terör ve yarattığı yan sorunlardan kurtulduğunda önüne geçilemez bir ülke olacağını söyledi

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi. Kantinde öğrencilerle sohbet eden Kılıç, doktor adaylarına tavsiyelerde bulundu ve sorunlarını dinledi. Türkiye'nin yaklaşık 35 yıldır bir terör belasıyla uğraştığını ve artık bu belayla uğraşmamak için çözüm sürecine gidildiğini belirten Kılıç, "İtiraz edenler, tepki gösterenler, bizi eleştirenler var ama kamuoyu araştırmalarına bakıyoruz, halkın yarısından fazlası da arkamızda" dedi.

BAŞKA YOL VARSA SÖYLEYİN
Şehit cenazelerinde tepkinin odağında sadece seçilmiş siyasetçiler olduğunun altını çizen Kılıç, "Şehit cenazelerine milletvekili ya da bakan olarak gitmeyen birinin şehit cenazelerindeki atmosferi anlayabilmesi mümkün değildir. Şehidin anasının, babasının elini öperiz, kucaklarız. Gözyaşına ortak oluruz. Adeta gözyaşı, gözyaşımızla bütünleşir. Ayrılırken yanımızdan bize söylediği tek şey vardır, 'Bu meseleyi bitirin. Benim yüreğim yandı artık başkasının yüreği yanmasın.' Daha makul bir yöntem bilen varsa gelsin söylesin. 35 senedir bütün yollar denendi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör bittiğinde depar başlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN