Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İskenderun'un firması yaptığı okula sahip çıktı

Gübretaş firması, kuruluşunun 60'ıncı yılı anısına, Denizciler beldesindeki Gübretaş İlköğretim Okulu'nu yeniden yaptırdı

Giriş Tarihi: 8.4.2013
Türkiye'nin en büyük sanayi şirketlerinden Gübretaş, kuruluşunun 60'ıncı yılı anısına Denizciler beldesindeki Gübretaş İlköğretim Okulu'nu yeniden yaptırdı. 5 kat ve 32 derslikten oluşan ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin tarafından açılışı gerçekleştirilen okul, AB yapı standartları ve son yönetmelikler dikkate alınarak inşa edildi.

EN BÜYÜK YATIRIMIMIZ

Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kutlu, eğitim alanındaki çalışmaların, sosyal sorumluluk faaliyetlerinin başında geldiğini belirterek, Türkiye'nin geleceğinin eğitimle şekilleneceğini bilincinde olduklarını kaydetti. Adalet Bakanı Sadullah Ergin ise yatırımların en hayırlısının ve kalıcı olanın insana yapılan yatırım olduğunu söyledi.

YATIRIMCI UNUTULMAZ

Ergin "Gübretaş ailesinin mutluluğunun daim olmasını diliyorum. Kendilerinden yeni yatırımlar yeni okullar yaptırmalarını bekliyorum. Bugün iş adamlarımız sanayicilerimiz birçok yatırım yapıyorlar. Bunların en hayırlısı en kalıcı olanı eğitime insana yapılan yatırımlardır. Burada öğrenim durumuna göre yaklaşık iki bin öğrenci eğitim görecek. Binlerce gencimiz hayata hazırlanırken ömürleri boyunca yatırımcının yaptığı okulları ve yatırımcıları asla unutmayacaklardır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İskenderun'un firması yaptığı okula sahip çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN