Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Umutlar büyüdü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın betonla kapatılan petrol kuyularının yeniden açılacağını söylemesi Bitlis'te heyecan yarattı

Giriş Tarihi: 11.4.2013
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'de petrol olduğunu ama ihtiyaca yetmediğini ve bu yüzden önceki yıllarda betonla kapatılan petrol kuyularının yeniden açılmaya başlanacağını söyledi. Bu sözler Bitlis'in Mutki ilçesine bağlı Yanıkçakır, Yazıcık, Yuvalıdam ve Taşyol köyü sakinleri için umut oldu. Köylüler, yeni uygulamanın işsizliği ortadan kaldıracağını belirtti.

"BİZ BAKARIZ"
Yanıkçakır köyü Muhtarı Nafiz Yıldırak, kazı yapılan bölgede her yıl yaz aylarında toprağın üzerine çıkan petrolün küçük bir dere şeklinde akıp gittiğini söyledi. Muhtar Yıldırak, "Kim burada petrol yok diyorsa gelsin ben onlara petrol olduğunu noter huzurunda ispatlayayım. Petrol akar biz bakarız. Yetkililerimiz bu bölgelere değer versinler ve toprağımızın altındaki hazineyi çıkartsınlar" dedi.

34 YILDIR BEKLİYOR

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarının günden güne arttığını da ifade eden Muhtar Yıldırak, "Bitlis'in Mutki ilçesinde bulunan petrol kaynağı 34 yıldır değerlendirilemiyor. Bu toprakların altında birçok hazine var. Biz bu toprakların altındaki hazinenin değerini bilmiyoruz. Gidip başka yerlerden petrol alıp getiriyoruz. Fakat kendi bölgemizde olan petrolün farkında bile değiliz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Umutlar büyüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN