Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Huzur ortamına desteğimiz tam

Şanlıurfalılar Vakfı Başkanı Hamit İzol, barış süreci ile ilgili gelişmeleri çok yakından takip ettiklerini söyleyerek sürece tam destek verdiklerini belirtti

Giriş Tarihi: 13.4.2013
Şanlıurfalılar Vakfı Başkanı Hamit İzol, gelinen noktada barışın kaçınılmaz olduğunu ve sadece bir takım çevrelerin barışı istemediğini söyledi. Ülkede yaşayan tüm kesimlerin bu süreci siyasi düşüncelerinden arınarak değerlendirmesi gerektiğini söyleyen İzol, "Çünkü süreçle birlikte yaklaşık 3 aydır ne bir asker ne de dağdaki bir militan ölmemiştir. Bunun kadar güzel bir şey olabilir mi? Annelerin gözyaşlarını dindirmesi için herkes elini taşın altına koymalıdır" dedi.

HER ŞEYİMİ FEDA EDEBİLİRİM

Kendisinin, kan davası olan bir aşirette büyüdüğünü ve insan ölümünün acısının büyüklüğüne şahit olduğunu ifade eden İzol "Ben, bir işadamı olarak, barışın gelmesi için malımı, mülkümü, otelimi her şeyimi feda etmeye hazırım. Bu ülkenin büyük bir çoğunluğunun da bu şekilde düşündüğüne yürekten inanıyorum" şeklinde konuştu. İzol, sürecin karşısında olan bazı kesimlerin tamamen mensubu veya sempatizanı oldukları siyasi partilerden dolayı süreci desteklemediklerine inandığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Huzur ortamına desteğimiz tam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN