Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova'ya Japon ortak

ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Japonya'nın Kyoto Üniversitesi ile iş birliği görüşmelerinin çok olumlu ve yararlı geçtiğini söyledi

Giriş Tarihi: 14.4.2013
Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süha Berberoğlu'nun yürütücülüğünü yaptığı "Bütünleşik Su Kaynakları Yönetim Sisteminin Tasarımı" adlı proje kapsamında Japonya'nın Kyoto kentindeki Kyoto Üniversitesi'nde düzenlenen proje çalıştayının çok başarılı geçtiği bildirildi.

AÇIŞ KONUŞMASINI YAPTILAR

Açış konuşmasını Çukurova Üniversitesi Rektör'ü Prof. Dr. Mustafa Kibar ile Harran Üniversitesi Rektörü ve Üniversitelerarası Kurul Başkanı Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu'nun yaptığı çalıştayda Seyhan Nehri havzasında bütünleşik su ve toprak kaynakları yönetim sisteminin bir prototipinin Coğrafi Bilgi Sistemleri tabanlı oluşturulması hedeflendi.

HASTANEYİ ZİYARET ETTİ

Japonya, Türkiye, Mısır ve Endonezya'nın proje paydaşları arasında yer aldığı çalıştayda Çukurova Üniversitesi ile Kyoto Üniversitesi iş birliği görüşmeleri de yapıldı. ÇÜ Rektörü Mustafa Kibar, bu kapsamda Kyoto Üniversitesi Hastanesi'ni ziyaret ederek, ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi ile ortak çalışma potansiyelinin sağlanması için yetkililerden bilgi aldı.

KİRAZ ÇİÇEĞİ FESTİVALİ
ÇÜ Rektörü Kibar, Japonya seyahatinin çok yararlı olduğunu belirterek, "Bilgi alışverişinin dışında Kyoto kentinde gözlem yapma imkanı da bulduk. Gittiğimizde Kiraz Çiçeği Festivali kutlanıyordu. Kentin dört bir yanı çiçek açan ağaçlarla doluydu. Ancak buradaki kirazlar sadece çiçek açıyor, meyve vermiyor. Adana'daki festivalin de buradan esinlendiğini tahmin ediyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova'ya Japon ortak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN