Güvercinler yarıştı

Giriş Tarihi: 15.4.2013
Şanlıurfa Belediyesi'nce organize edilen "Kurtuluş Günü Kutlamaları" kapsamında "Güvercin Güzellik Yarışması" düzenlendi. Şanlıurfa'da bir ilk olma özelliği taşıyan yarışmaya katılmak üzere kente getirilen güvercinler jüri üyelerinin önünde adeta podyuma çıktı. Şanlıurfa Belediyesi ve Kuş Sevenler Derneği iş birliğinde 6 ayrı kategoride yaklaşık 100 güvercinin katıldığı yarışma ilginç görüntülere sahne oldu.

İLK 5'E KUPA VERİLDİ
Güvercin besleyicilerin tabiriyle Kimi aynalı, kimi göv şamı, kimi göv nakışlı kimi sarı mevrendi, kimi ispir kimisi de şarabi her çeşit güvercinin katıldığı her dalda dereceye giren ilk 5 güvercinin sahibine katılım belgesi ve kupa takdim edildi. Siyah aynalı (müsvet), göv şamı, göv nakışlı ve sarı mavrendi olmak üzere 4 ayrı dalda birinciliği Halil Keskin alırken İspir dalında Abdurrahman Güvenç, şarabi (ağ) dalında ise Hüseyin Demirkan birinci oldu.

KÜLTÜR YAŞATILIYOR
Belediye Başkan Vekili Mehmet Fevzi Yücetepe, güvercin besleme kültürünün yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması adına düzenlenen bu yarışmanın büyük önem taşıdığını söyledi. Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümü etkinliklerine katılmak üzere Şanlıurfa'da bulanan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu da kendisinin de bir güvercin tutkunu olduğu belirterek, geçmişte güvercin beslediğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güvercinler yarıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN