Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk ve Iraklı işadamlarından ortaklık kararı

Giriş Tarihi: 16.4.2013

Mardin'de temaslarını sürdüren Türk ve Irak'tan gelen işadamları, MÜSİAD Mardin Şubesi'ni ziyaret ederek, iş birliği yapma kararı aldı

Ortadoğu Ticaret Borsası ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) işbirliğinde düzenlenen, 'Yaşama Dokunan İnsanlar' etkinliğinin Mardin buluşması çeşitli etkinliklerle sürdü. Irak İşadamları Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Erbil Şube Başkanı Shwan A. Jawhr ile yönetim kurulu üyeleri, Türkiye- Irak Sanayici ve İşadamları Derneği (TISİAD), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Mardin Şubesi'ne kahvaltı toplantıda konuk oldu. Toplantıda işbirliği kararı alındı.

ÖNEMLİ GELİŞMELER VAR
MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet Ali Dündar, ülkeye katkı sunarken yanı başımızdaki Suriye'deki, Irak'taki soydaşlara, kökten ve gönülden bağlı olunan insanlara da sahip çıkmak gerektiğini dile getirdi. Dündar, "Hükümetimiz de bu vizyonu önüne koymuş ve inanmış durumda. Ayrıca ülkemizde son aylarda süren çözüm süreci çalışmaları da devletin iç barış ve huzurun sağlanması adına yürüttüğü önemli gelişmelerdir. Bu çalışmaların çok güzel bir şekilde ilerlediğini görmek de memnuniyet vericidir. Yaptığımız görüşmelerde bölge halkımızın yüzde 90'ının bu işi kanıksadığını görüyoruz" diye konuştu.

DAHA GÜZELİNİ YAPARIZ

Irak İşadamları Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Erbil Şube Başkanı Shwan A. Jawhr ise "Kendimizi sizinle bir, kardeş sayıyoruz. Kardeşler birbirini üzmemeli. Özellikle Irak çok kötü günler yaşadı ve bunların bir daha tekrarlanmasını istemiyoruz. Şu anda Irak'ta her yer düğün gibi, insanlar sevinçli çünkü savaş bitti. Biz de işadamı olarak bu durumun sürmesi için daha çok çalışmalıyız, bizler önemli görevler düşüyor. İnşallah barış bir an önce sağlanır ki daha güzel işler yaparız. Şu anda Erbil'de 20 ülkenin konsolosluğu var ve pek çok uluslararası şirket bölgede önemli işler yapmakta" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk ve Iraklı işadamlarından ortaklık kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN