Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Emanetimize sahip çıkıyoruz"

Şehit yakınları ve gaziler için getirilen yeni düzenlemeler hakkında açıklama yapan AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, "Başbakanımızın yaptığı emanete sahip çıkmak ve ahde vefa örneğidir" dedi

Giriş Tarihi: 18.4.2013
AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı ve şehit aileleri ve gaziler için yapılan yeni düzenlemeleri değerlendirdi. Getirilen düzenlemelerin şehit yakınları ve gaziler için yeni haklar doğurduğunu belirten Gürkan, "Sayın Başbakanımız, ülkemiz adına büyük bir şans olan ve emanete sahip çıkmanın, ahde vefa göstermenin gereğini en güzel şekilde sergiliyor" dedi.

İSTİHDAM HAKKI
AK Parti'nin 10 yılı aşkın süredir şehit yakınları ve gazilerin yaşam standartlarını yükseltmek için çalıştığını belirten Fatoş Gürkan, yeni düzenlemelerle özellikle vazife ve harp malullerine de önemli haklar sağlandığını ifade etti. Daha önce şehit yakınlarına ve gazilere 2'şer istihdam sağlandığını hatırlatan Gürkan, yeni düzenlemeyle birlikte TSK mensubu hayatını kaybedenlerin yakınlarına 2, harp malullerine 1 istihdam hakkı tanındığını açıkladı.

ASKER AİLESİNE MAAŞ
Vazife ve harp malulü kapsamında olup faizsiz konut kredisinden yararlanamayanlara da faizsiz konut kredisi getirildiğini söyleyen Fatoş Gürkan, "Bu çerçevede hak sahipleri 73 bin lira 20 yıl vadeli faizsiz konuk kredisi kullanabilecek. Tüm bunlara ilave olarak çok önemli bir değişiklikle çocuğu askerde olan, kendisi de ihtiyaç sahibi olan ailelere çocuğu askerde olduğu süre boyunca düzenli olarak ayda 250 lira ödemeye başlanacaktır" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Emanetimize sahip çıkıyoruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN