Kentin vizyonunu geliştirecek projeler

Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Gaziantep ve bölge illerinin ekonomisine katkı sağlayacak Dülük ve Aşağı Fırat projelerinin bir an önce yapılması gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 18.4.2013
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, "Aşağı Fırat Havzası" ve Dülük Antik Kenti'nin gün yüzüne çıkarılması projelerinin kentin vizyonunu değiştireceğini söyledi. Zeugma Mozaik Müzesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Belediye Penceresinden Gaziantep" konulu panelde konuşan Güzelbey, iki projenin Gaziantep'in vizyonu açısından önemine değindi. Başkan Güzelbey, Aşağı Fırat Havzası'nın Tuna nehri kadar önemli ve bu doğrultuda bir turizm havzası olabileceğini kaydetti. Dülük Antik Kenti'ne ise bugün köy kurulduğuna dikkat çeken Güzelbey, tarihi alan üzerine kurulan köyün uygun bir yere taşınması ve bölgede kazı yapıldıktan sonra aslına uygun olarak restore edilerek Safranbolu evleri tipinde yapılabileceğini belirtti.

YENİ OTOBÜSLER
Güzelbey, kentin en önemli sorunlarından birisinin toplu taşıma olduğunu ve konuda önemli bir mesafe kat ettiklerini söyleyerek, yıl sonuna kadar hafif raylı sistemde İbrahimli hattını tamamlayacaklarını, yeni alınan 80 doğalgazlı otobüsün ay sonunda hizmete gireceğini kaydetti. Güzelbey, 40 otobüs daha alacaklarını ve 28 otobüs için görüşmelerin sürdüğünü açıkladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kentin vizyonunu geliştirecek projeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN