Tarihe gülümsüyor

Giriş Tarihi: 19.4.2013

Eski yapıların, kent tarihini anlatan ve günümüz şartlarına uygun hale getirilmesi için yürütülen 'Tarihe Gülümseyen Mersin' projesi haziran ayında tamamlanacak

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kültür Merkezi ile istasyon arasındaki SİT alanı içerisinde kalan tarihi binaların restore edileceği 'Tarihe Gülümseyen Mersin' projesi kapsamında Uray Caddesi'nde sürdürülen çalışmaların haziran sonunda tamamlanacağını söyledi.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Projenin hayata geçirilmesi için yerel yönetimlerle sıkı diyalog içinde olduklarını belirten Güzeloğlu, "Eski Valilik binasının restorasyon işi tüm hızıyla sürdürülüyor. Karşısındaki eski Ziraat Bankası binasının alt katı sergi salonu, üst katı da konser, söyleşi, kabul ve yönetim birimi olarak belirlendi. Bu binamızın yan tarafında 150 kişilik bir cep sineması yer alacak. Mevcut İl Halk Kütüphanesi arkasında 1887'de inşa edilen yapıda da çalışmalar sürüyor" dedi.

ORTAOKUL İÇİN İHALE

3 Ocak Ortaokulu olarak kullanılan binanın restorasyon ihalesi ile ilgili bilgiler de veren Güzeloğlu "3 Ocak Ortaokulumuz restore edilmek amacıyla Valiliğimizce yapılan görüşmeler neticesinde, Adana Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından 30 yıllığına kiraya verilmesi için ihaleye çıkartılacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihe gülümsüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN