Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan adayı işadamından 'Ticaret Üniversitesi' sözü

GTO başkanlığına aday olan işadamı Eyüp Bartık, kentin 5'inci üniversitesi olarak Gaziantep Ticaret Üniversitesi'nin, ilk projeleri olacağını söyledi

Giriş Tarihi: 20.4.2013
Gaziantep Ticaret Odası (GTO) seçimlerinde Değişim Grubu'nun adayı olarak başkanlığa talip olan Meclis Üyesi ve Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, tarihi Şirehan Otel'de düzenlediği basın toplantısıyla GTO seçimlerinde başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Eyüp Bartık, seçimlere 2 hafta kala yaptığı adaylık açıklamasında kentin plaka numarası olan 27 projesi hakkında bilgi verdi. Eyüp Bartık'ın açıkladığı projelerin başında Gaziantep Ticaret Üniversitesi geliyor.

VAKIF KURULACAK
İş dünyasının en büyük sıkıntısının nitelikli/kalifiye işgücü olduğunun altını çizen Bartık, "Yaşadığımız gelişmeler iş dünyasının ihtiyacını tam olarak karşılayacak, iş dünyası ile iç içe olacak ticaret ve ekonomi odaklı üniversitelerin kurulmasını gerektiriyor. Odamız bünyesinde bir vakıf kurarak Ticaret Üniversitesi açacağız. Gaziantep Ticaret Üniversitesi mevcut üniversitelere rakip değil, onlarla iş birliği içinde birbirini tamamlayıcı bir yapıda olacaktır" dedi.

ORTAK AKLA TAZE KAN

Yeniliğin tehdit değil, fırsat olduğunu söyleyen Bartık, "Değişim hareketi de Gaziantep ve GTO için asla bir tehdit değil, aksine gücüne güç katacak bir fırsattır. Şehirdeki ortak akıl kültürünün bir parçası olarak, hali hazırdaki projelerin devamı için odamızdan beklenen katkıyı, daha samimi, daha güçlü bir şekilde sunmaya ve ortak akıl kültürünün etkin bir paydaşı olmaya kararlıyız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan adayı işadamından 'Ticaret Üniversitesi' sözü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN