Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin'i yakında dünya tanıyacak

Giriş Tarihi: 20.4.2013

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mersin'i turizmde yeni bir ufka, yeni bir renge, yeni bir güzelliğe kavuşturarak dünyada tanınır hale getireceklerini söyledi

Mersin'e gelen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, incelemelerin ardından Valilik ile Erdemli ilçesine bağlı Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği'nin katkılarıyla Barbarossa Hotel'de gerçekleşen 'Mersin Turizm Sezonu Açılış' törenine katıldı. Törende konuşan Çağlayan, "Mersin, Antalya'dan sonra Türkiye'nin en büyük kitle turizm merkezi olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı kayıtlarına geçmiştir. Tarsus Kazanlı'da yapılacak olan 15 bin yataklık turizm yatırımları Mersin'imize çok önemli katkılar sağlayacak. Mersin'e ne vaat etmişsek bunların hepsini yapacağız" dedi.

AKLA GELEN MERKEZ OLACAK

Mersin'i turizmde Kızkalesi ile yeni bir ufka, yeni bir renge, yeni bir güzelliğe kavuşturarak dünyada tanınır hale getireceklerini dile getiren Çağlayan, "Nasıl bugün Eyfel denince Paris, piramitler denince Mısır, Tac Mahal denince akla Hindistan geliyorsa, çok yakın bir sürede Kızkalesi ve Mersin denince de akla Türkiye gelecek. Böylesine önemli, iddialı, her türlü tarihi, kültürel ve her türlü özelliğe sahip olan, Mersinimiz her ilçesiyle, her yöresiyle turizm denince akla gelecek merkezlerden birisi olacak" dedi.

YEMEN TÜRKÜSÜ
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise "İlimiz tüm bu zenginliklerinin yanı sıra 2013 Akdeniz Oyunları ile birlikte spor turizminde de iddialı bir konuma geldi" diye konuştu. Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan da yörenin tarihi ve doğası ile eşsiz bir güzelliğe sahip olmasına rağmen turizmden yararlanamadığını dile getirdi. Bakan Çağlayan törende Yemen türküsünü okudu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin'i yakında dünya tanıyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN