Doğa Koleji'nde İzol'a sevgi seli

Şanlıurfalı yazar Hamit İzol, memleketindeki Doğa Koleji'nde katıldığı konferans ve imza gününde gençlerin ilgisiyle karşılaştı

Giriş Tarihi: 22.4.2013
Şanlıurfa Vakfı Mersin Şube Başkanı, Mersin İdmanyurdu eski Başkanı, Sultaşa Hotel Yönetim Kurulu Başkanı ile 'Aşiret ve Öteki Yüzü', 'Ağa'nın Akmayan Gözyaşları' ve 'Kürt'ün Türk Aşkı' kitaplarının yazarı Hamit İzol, memleketi Şanlıurfa'da öğrencilere bir konferans verdi. İzol'u çiçeklerle karşılayan Doğa Koleji öğrencileri, yazara kitaplarını imzalatmayı ihmal etmedi.

YETER Kİ BARIŞ OLSUN

Hamit İzol, barış sürecinin gelecekte çocukların ölmemesi, insanların kardeşçe yaşabilmesi ve yan yana yürüyebilmesi için gerekli olduğunu söyledi. İzol, "Bazıları 'Barış böyle olacaksa olmasın' diyor. Ben de diyorum ki 'Barış olsun da nasıl olursa olsun" dedi. Öğrencilere "Barış sürecini ailelerinize anlatın" diyen Hamit İzol, "Bu büyük bir olaydır. Barış çok önemli. Evlat acısı yaşamamış, evlat acısı görmemiş, çocuk sahibi olmayan insanlar bunun farkında değildir" dedi.

SÜREÇLE TÜRKİYE BÜYÜYECEK
Türkler ve Kürtlerin birbirini kabullenmesi, beraber yaşaması, çocuklarına birbirlerinin isimlerini vermesi için kanın durması gerektiğini belirten Hamit İzol, şöyle devam etti: Bu ülkede Türkü ile Kürdü ile Arabı, Çerkezi ile diğer etnik grupları ile biz bir bütünüz. Biz hepimiz birbirimizi seviyoruz. Şanlıurfa'da Kürt, Arap, Türk herkes birlikte yaşıyor. Hiçbir Kürt Türk'ü veya Arabı öldürmüş mü? Birbirlerini öldürmüşler mi? Herkes kardeşçe yaşıyor. Ben bu barış sürecini başlatan Sayın Başbakan'ı kutluyorum ve destekliyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğa Koleji'nde İzol'a sevgi seli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN