Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lojistikçiler 5'inci kez Çağ Üniversitesi'ndeydi

5. Ulusal Lojistik ve Dış Ticaret Zirvesi yapıldı. Zirvede lojistik sektörünün gelişimi ve sunduğu fırsatlar tartışıldı

Giriş Tarihi: 22.4.2013
Yaşar Bayboğan Kampüsü'nde eğitim veren Çağ Üniversitesi'nde düzenlenen '5. Ulusal Lojistik ve Dış Ticaret Zirvesi'nde lojistik sektörünün önemi dile getirildi. Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çetin Bedestenci, üniversitenin Amfi Plazası'nda düzenlenen zirvedeki konuşmasında, Türkiye ve Mersin bölgesinin lojistikte hem jeostratejik konumu, hem de zamanın ve tarihin sunduğu çok önemli olanaklarla öne çıktığını ifade etti.

LOKOMOTİF SEKTÖR

Lojistik sektörünün dünyada olduğu gibi Türkiye'de de çok önemli lokomotif sektörlerden biri olduğunu kaydeden Prof. Dr. Bedestenci, Çağ Üniversitesi olarak 2007 yılında Lojistik bölümünü açtıklarını ve yabancı dille verilen eğitimin, isabetli bir kararı hayata geçirdiklerinin göstergesi olduğunu söyledi. Çağ Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Lojistik Kulübü Danışmanı Yardımcı Doç. Dr. Köksal Hazır da küreselleşen dünya ekonomik sistemi içerisinde, önündeki engelleri kalkan uluslararası ticaretin ihtiyaç duyduğu hizmeti ve en büyük desteği lojistik sektöründen aldığını belirtti.

İKİ OTURUMDA TARTIŞILDI
Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Tanyaş ise tedarik zinciri yönetimi ve gelişimi konusunda bilgi verirken, Çağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İlhan Öztürk'ün oturum başkanlığını yaptığı, 'Lojistik ve Dış Ticarette Yönetsel Süreçler' konulu oturumda, Doç. Dr. Nejat Basım, Doç. Dr. Güner Gürsoy, Yardımcı Doç. Dr. Hakan Keskin ve işadamı Soner Serttaş, lojistik sektörünün değişik alanlarındaki düşüncelerini aktardılar. Prof. Dr. Mehmet Tanyaş'ın başkanlığını yaptığı ikinci oturumda ise Aydın Bilgel, Cüneyt Uzuner, Dr. Cengiz Tavukçuoğlu, sektör uygulamaları konusunda konuşma yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lojistikçiler 5'inci kez Çağ Üniversitesi'ndeydi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN